göz çevresi bakımı için 3 maske


Göz çevresi bakımı için evde kolayca yapabileceğiniz 3  maske

1-Göz altı morlukları için elma maskesi

Göz altındaki morluklardan şikayetçi olan kadınlar için doğal ve etkili bir önerimiz var! Göz altlarındaki morluklara evde yapacağınız elma  maskesi  ile kolayca çözüm bulabilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım kırmızı elma

1 çay kaşığı zeytinyağı

Elmayı soymadan rendeleyin.Üzerine zeytinyağını ekleyin.Lapa kıvamına gelene kadar ezerek karıştırın.Lapa kıvamına gelen elma ve zeytinyağı karışımını göz altlarına tabaka halinde uygulayıp uzanır vaziyette 15 dakika bekleyin.Sonrasında ılık su ile durulayıp,göz bakım kreminizi sürün.Göz altı morlukları için evde hazırladığınız bu doğal maskeyi haftada 3 gün uygulayın.


2-Göz çevresi şok bakım maskesi

Göz için önereceğimiz  diğer maske de evde kolaylıkla hazırlanabilir.Bu maske göz çevresindeki hücrelerin yenilenmesi ve güçlenmesini sağlar,göz altı  halkaları ve morlukların giderilmesine yardımcı olur.Malzemeleri ve hazırlanışı şu şekilde;

Malzemeler:

1 ampul E vitamini

1-2 damla limon suyu

1-2 damla kayısı yağı

1 çay kaşığı arı sütü

Malzemeleri karıştırın,göz çevrenize  uygulayıp 15 dakika bekleyin.Süre bittiğinde göz çevrenizdeki yağları bir pamuk yardımıyla temizleyin ama sabunla yıkamayın.Göz çevresi ölü hücre temizleyici  ve hücre güçlendirici bu maskeyi ayda iki kere uygulayabilirsiniz.


3-Kırışıklık ve göz torbaları için maske

Göz torbalanması ve kırışıklık şikayetiniz var ise,bu doğal maske tam size göre !

Malzemeler:

1 olgun kivi

2 çay kaşığı limon suyu

2 tatlı kaşığı yoğurt suyu

Olgun kivinin kabuğu soyun ve ardından ezin.İçerisine limonsuyu ve yoğurt suyunu ekleyip ,önceden temizlediğiniz cildinize uygulayın.5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.Ayda 3 kez bu doğal maskeyi göz çevrenize uygularsanız,torbalanma ve kırışıklık sorunlarınıza çok iyi geldiğini fark edeceksiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top