3 adımda cilt bakımı !


        Hepimiz cilt bakımı ve önemi hakkında az ya da çok bilgiye sahip. Cilt bakımı denilince çoğu kadının aklına güzellik merkezlerinde uygulanan cilt bakımları geliyor. Oysa ki cilt bakımını, günlük,haftalık ve aylık olarak düşündüğümüzde işler daha kolaylaşıyor.Gelin şimdi günlük cilt bakımına kısaca bir göz atalım;

Günlük cilt bakımının temelde 3 aşaması var;

        Bunlardan ilki,cilt tipimize uygun bir ürünle cildimizi temizlemek. Cildimizi taşıdığımız yegane ve en kaliteli kıyafet olarak düşünürsek eğer, onu en doğru ürünle temizlememiz gerekir öyle değil mi? Peki cildimizin yapısını biliyor muyuz?  Yağlı bir cildiniz varsa aldığınız ürünün içinde yağ olmaması gerektiğine dikkat etmeniz gerekiyor. Yağlı cilde uygulanan yağlı ürün çok daha fazla parlama getirir. Cildimiz kuru ise bu demek oluyor ki nem eksik. Bunu dengelemek içinse bol su içmenin yanı sıra nemlendirici içeren ürünler kullanmamız gerekiyor.Aldığınız ürünün içeriğini okuyarak bu tip bilgilere sahip olabilirsiniz..

        Doğru temizleyiciyi aldıktan sonra, bu ürünü uygulamaya geldi sıra ;Makyaj yapın ya da yapmayın, sabah ve akşam yüzümüzü temizlememiz gerekiyor. Yüzümü yıkayıp, temizledikten sonra gözeneklerimizi sıkılaştırması için ve temizleyicinin tam anlamıyla temizleyemediği bölgeleri temizlemesi için cilt tipimize uygun bir tonikle silmemiz gerek. Hassas yapılı ciltlerde alkol içeren ürünler tavsiye edilmiyor.

        Tonikle cildimizi temizledik ve sıra geldi son aşamaya ;Uygun bir nemlendirici kremle yüzü ve aynı zamanda boynu nemlendirmek gerekiyor. Eğer ihtiyaç duyarsanız göz çevresi kremi de buna dahil.

        Bütün bunların sonucunu almak için temel şart; Düzenli uygulamak ! Yoksa en kaliteli ürünler dahi beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top