Aloe Vera İle Cilt Bakımı Ve Güzellik Sırları


Aloe Vera bitkisinin sağlığa en bilinen faydaları güneş yanıklarına iyi gelmesi ve mide yanmasını azaltmasıdır...Oysa aloe veranın sağlığa ve güzelliğe faydaları bunlarla sınırlı değil.Örneğin,Batı ülkelerinde yeni piyasaya sürülen aloe vera suyu (içeceği),düzenli tüketildiğinde sindirim sistemi sorunları başta olmak üzere,bazı sağlık sorunlarına iyi gelen bir içecek.

Bu yazımda Aloe Vera’nın cilde faydalarını açıklayacağım.Hepimizin evde kolayca uygulayabileceği bu tüyolar,emin olun yüzlerce lira ödeyip aldığımız cilt bakımı ürünlerinden çok daha etkili!

Aloe Vera ile sağlık ve güzellik

1-Aloe vera doğal ve kaliteli bir makyaj temizleyicidir

Ağır göz makyajını temizlemekte zorlanıyorsanız veya makyajını doğal yollarla temizlemek istiyorsanız aleo vera tam size göre!

Yapmanız gereken tek şey,jel kıvamdaki saf aleo vera'yı bir tatlı kaşığı miktarında pamuğa döküp,dairesel hareketlerle makyajınızı temizlemek.Ne kadar ekonomik ve etkili bir makyaj temizleme yöntemi olduğunu gördüğünüzde şaşıracağınıza eminim!


2-Aloe Vera kırışıklıkları azaltmaya yardım eder

Kırışıklık giderdiğiniz iddia eden pahalı krem ve jeller sizde hayal kırıklığı yarattı ise, bir de aloe vera jel deneyin.Neden mi?

2009 yılında yapılan klinik bir çalışmaya göre,90 gün boyunca düzenli aloe vera jel kullanan kadınlarda cilt kırışıklıklarının azaldığı ve cildin esnekliğinin arttığı kanıtlanmıştır.

3-Aloe Vera kaliteli bir maskaradır

Kaşlarınız için uygun bir maskara bulamadıysanız veya gün içerisinde maskaraya rağmen kaşlarınız dağılıyorsa bir de aloe vera jelini kullanmanızı tavsiye ederim.

Günün yoğun temposuna rağmen kaşlarınız hem ışıl-ışıl hem de sabah evden çıktığınız gibi kalacaktır.


4-Aloe Vera iyi bir saç şekillendiricidir

Kaş gibi zor şekil alan vücut bölgelerinde bile etkili olan aloe veranın saçlarda jöle gibi kullanılması gayet mantıklıdır.

Saç jölenize bir çay kaşığı miktarında aleo vera jel ekleyin,karışımı saçlarınıza uygulayın.Zor şekil alan saçlarda bile etkili olan bu yöntem,saçların dolgun ve hacimli görünmesini de sağlayacaktır.

5-Aloe Vera sivilce ve aknelere iyi gelir

Cildi tazeleyen ve nemlendiren aloe vera jeli,derinlemesine temizlik sağlayarak sivilce ve akne oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.Ciltte bulunan sivilcelere saf ve doğal aloe vera jeli direk olarak uygulandığında sivilcenin daha hızlı kaybolmasını sağlar.


Aloe veranın sağlığa bir faydasını daha açıklayarak yazımızı sonlandıralım;Aloe Vera bitkisinden elde edilen saf ve katkısız jel ağız yaralarına ve aftlara da iyi geliyor!

2014 yılında yapılan klinik bir çalışmanın verilerine göre,aloe vera jelinin; diş eti iltihabı,ağız yarası,pamukçuk(aft) gibi ağız içi sorunlarının giderilmesinde oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top