Ayçiçek yağı ile cilt ve saç bakımı


Ayçiçek yağı ile cilt bakımı ve güzellik sırları

Mutfağın başrol oyuncularından olan ayçiçek yağının,kadınlar için en doğal cilt ve saç bakımı ürünlerinden birisi olduğunu biliyor muydunuz?

Cilt lekeleri,sivilce(akne),cilt kızarıklıkları,yıpranmış saç telleri başta olmak üzere,bir çok problemin üstesinden ekonomik ve sağlıklı yollarla gelmek istiyorsanız,Ayçiçek yağı ile cilt bakımı ve güzellik sırları yazımız tam size göre!

1-Ayçiçek yağı ile cilt bakımı

Ayçiçek yağı ile kırışıklık karşıtı maske yapımı

A,E,C ve D vitaminleri açısından zengin olan Ayçiçek yağı,bu vitaminler sayesinde tam bir cilt dostudur! Çoğu kozmetik ürününden daha iyi sonuçlar alacağınız ve cildinizi daha sağlıklı yollarla kırışıklıklara karşı koruyacağınız bu maskeyi yapmak ise çok kolay!

2 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın,pamuk ile cildinize direkt uygulayın.özellikle mimik,alın ve göz çevresine masaj yaparak yedirin.Bu şekilde 15 dk bekledikten sonra yüzünüzü düşük PH ‘lı bir temizleyici veya sabunla durulayın.Bu uygulamayı ayda iki kez yaparsanız cildinizin nem oranını dengeler ve kırışıklıkların oluşmasını önlersiniz.


Ayçicek yağı ile akne tedavisi

Yağ olması nedeniyle sivilce ve akneler için Ayçiçek yağı kullanılmaz diye yanlış bir kanı vardır..Oysa ,vitaminler,yağ asitleri ve antioksidanlar tam anlamıyla sivilce düşmanıdırlar ve Ayçiçek yağıda tüm bunların bulunduğu eşsiz bir kaynaktır.

Ayçiçek yağını haftada bir kez pamuk ile cildinizdeki akneli bölgelere uygulayın,15 dakika bekledikten sonra temizleyin.Bu uygulama cildin ölü hücrelerden arınmasını,mevcut hücrelerin güçlenmesini sağlayacağı için sivilce oluşumunu azaltacaktır.

Ayçiçek yağı ile anti aging maske yapımı

Cildinizi yaşlanma etkilerinden arındırıp daha genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız,etkili ve evde kolayca yapabileceğiniz şu maskeyi denemenizi tavsiye ederiz;

250 gram yağsız yoğurdun içine 3 yemek kaşığı Ayçiçek yağı ve 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyin.Karışımı cildinize uygulayın,gözlerinize gelmemesine dikkat edin.Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve durulayın.

Ayda iki kez önerdiğimiz bu gençleştirici maske,şu etkileri gösterecek; Yoğurt güçlü antioksidan özelliği ile ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olacak.Limon suyu mevcut cilt hücrelerine canlılık ve ışıltı katacak.Ayçiçek yağı ise,bu arınma işleminin cildinize hasar vermeden gerçekleşmesini sağlayacak.


2- Ayçiçek yağı ile saç bakımı

Ayçiçek yağı ile haftalık saç bakımı

Haftada bir kez,iki yemek kaşığı Ayçiçek yağını ellerinizle saç diplerine ve saç derinize masaj yaparak uygulayın.Bu masaj saç köklerinin Ayçiçek yağını emmesini sağlayacaktır.Emilen Ayçiçek yağı,saçların ve saç derisinin yumuşamasına yardım eder,kırıkları azaltır ve saçların daha kolay taranmasını sağlar.

Ayçiçek yağı ile dökülen saçlar için maske yapımı

İnce telli,kırılan veya dökülen saçlarınız var ise, Ayçiçek yağı ile yapacağınız maske bu sorunu azaltmaya yardımcı olabilir.Çünkü,Ayçiçek yağı bilimsel anlamda saç dökülmesini azalttığı kanıtlanmış olan gama alfa linolenik asit(GLA) açısından zengin bir yağdır.

Zayıf saç tellerini güçlendirmek ve dökülmeyi azaltmak için haftada bir kez, 2 yemek kaşığı Ayçiçek yağını 2adet yumurtanın sarısı ile karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.30 dk bu şekilde bekledikten sonra kaliteli bir şampuanla yıkayıp saçlarınızı arındırın.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top