Bal ile Cilt Ve Saç Bakımı


Bal ile cilt bakımı ve güzellik sırları

Doğal balın cilde ve saçlara bir sürü faydası bulunmakta...Sağlık açısından temel besinlerden birisi olan balın,güzellik ve bakım için nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız,yazının devamına buyrun!

Sivilce tedavisine yardım eder

Doğal bir antibakteriyel olan bal,aknelerin oluşmasını önlemeye yardım eder,oluşan aknelerin daha çabuk kaybolmasını sağlar.

Sivilceli cilde bir tatlı kaşığı doğal balı sürün,15-20 dakika bekleyin ve su ile durulayın.Bu işlemi haftada bir kez yapabilirsiniz.

Göz altı morluklarının giderilmesini sağlar

Koyu gri renkli göz altı halkalarınız var ise,bir tatlı kaşığı badem yapı ve bir çay kaşığı balı karıştırın.Elde ettiğiniz gece kremini,yatmadan 1 saat önce göz altlarına masaj yaparak uygulayın.Evdeki malzemelerle kolayca hazırlanan bu maske,kozmetik reyonlarındaki çoğu göz alı kreminden daha etkili sonuçlar verecektir.

Ayda bir kez bu karışımı uygulamak göz altı halka ve morluklarını gidermeye yardım eder,daha fresh ve canlı bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Kırışıklık ve mimik çizgilerini azaltır

Avokado ve bal,dünyadaki en faydalı besinlerden ikisidir.1 tatlı kaşığı bal ve püre haline getirilmiş yarım avokadoyu karıştırın,cilt kırışıklıklarına haftada 1 kez uygulayın.Sonrasında nemli pamuklu bir havlu ile silin.

Göz kenarlarında oluşan kaz ayağı görünümü,cilt kırışıklıkları ve mimik çizgilerinde gözle görülür bir düzelme sağlandığını fark edeceksiniz.

Manikürün verdiği hasarı onarır

Manikür güzellik için vaz geçilmez olsa da,tırnaklara ve tırnak derisine zaman içerisinde hasar verir.Tırnakların ve tırnak derisinin canlı görünmesi için şu karışımı uygulayın;

1 çay kaşığı elma sirkesi ile bir tatlı kaşığı balı karıştırıp,tırnaklara ve tırnak derisine masaj yaparak yedirin.10 dakika bekleyip durulayın.

Cildi gençleştirir

Genel olarak tüm vücut derisinde bir canlanma ve esneklik sağlamak için de bal en iyi doğal tedavilerden birisidir...Kleopatra’nın güzellik için binlerce yıl önce uyguladığı bal banyosu,günümüzde de geçerliliğini koruyan doğal bir reçete.

Bir küvet dolusu suya 250 gram bal, 2 litre süt ekleyin.Suyu güzelce karıştırıp,içerisine girin.Erişebildiğiniz tüm noktalara bu su ile masaj yapın.20 dakika sonra duş alarak banyodan çıkın.Psikolojik ve fiziksel rahatlamayı anında hissedeceksiniz!

Saç bakımında en iyi yöntemlerden birisidir

Çoğumuzun bildiği balla yapılan saç bakım maskesinin tarifini tekrar verelim;

Yarım su bardağı balla,birer tatlı kaşığı zeytinyağı ve hindistancevizi yağını karıştırın.Bu doğal serumu saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve 20 dk bekleyin.Sonrasında durulayın.

Saç tellerini onaran,saça parlaklık ve canlılık kazandıran bu sihirli formül,hızlı saç uzatmanın da en iyi yöntemlerinden birisidir.15 günde bir kez uygulanması tavsiye edilir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top