Bitkisel arbutin ile cilt beyazlatma


Bitkisel arbutin ile cilt beyazlatma

Bitkisel arbutin nedir?

Bitkisel arbutin deri hücrelerinin kalbinde " yeni bir hayat " anlamında rol oynayan güçlü ve özel bileşimdir, doğal bitkilerden elde edilir.

Bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan bitkisel arbutin, biyolojik teknoloji ile kozmetikte ciltte renk açma özelliği en etkin maddedir. Cildin vazgeçilmez fonksiyonlarının optimum gelişimi için enerjinin(ATP) arttırılmasını destekler ve hücreler arası iletişim ağının doğru olarak yeniden kurulmasına yardımcı olur. Cilt lekelerinin gözle görülür şekilde azalmasında en önemli etkendir. Bitkisel arbütin neden elde ediliyor? Bitkisel arbutin ayı üzümünde yüksek oranda bulunur. Ayrıca buğday, armut kabuğu ve kocayemiş yapraklarında ve düşük miktarlarda da olsa kızılcık ve yaban mersini yapraklarında vardır.

Arbutin Cilde nasıl etki ediyor?

Bitkisel arbutin ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştirir ve yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosin oksidasyonunu engeller. Yani güneş sebebi ile ciltte oluşan hasarı ve cilt yaralanmalarını(sivilce, leke vb), sonra epidermiste (üstderi) cilde rengini veren melaninmiktarının artmasına bağlı oluşan cilt lekelerinin ilerlemesine engel olur.

(Yukarıdaki yazı Hürriyet gazetesinden  alıntıdır Aşağıdaki yazı ise,makyaj editörlerimizden blogger, makyajartımakyaj'ın kendi blogundaki ürün deneyimi  yazısıdır )

Ben tabi arbutinin ne demek olduğunu bilmeden aldım. Üstünde''whitening, freshening mask' yazıyor. Bu maskeyi Hongkong seyahatimde keşfettim. Cildimin beyaz beyaz ışıldayacağını ve yenileneceğine inandırarak aldım tabi :) Alır almaz kullanmadım açıkcası. Daha sonraları, cildimin sağlıksız göründüğüne kanaat getirdiğim günlerden bir gün karar verdim kullanmaya. Maske watson'slarda satılan, içini açınca yüze yerleştirilen beyaz maskelerin aynısı.Anlayacağınız,uzakdoğulu kadınlar işi biliyor :) Yüzümü önce temizleyip, buharda tutup, sonra maskeyi uyguluyorum ve nemlendirici uygulamama gerek kalmıyor. Çünkü bu maske cildimi oldukça nemlendirip, nefes aldırıyor.Sanki yüzümün bütün gözeneklerinden içeri hava doluyor gibi gerçekten fresh bir hissi var. Beyazlatıcı etkisi olup olmadığına emin değilim, düzenli kullanmadım.Sadece cildimin çok nemsiz kaldığı, ve uzun uçuşlardan sonra toparlamak adına uyguluyorum. Gittiğimde yine almayı düşünüyorum. Uzak doğuluların ciltlerine gösterdikleri özene ve ürünlerine hayranım. Bu maskenin Japonlara ait olduğunu düşünüyorum. Üzerinde kim tarafından üretildiği yazmıyor. Sadece 'my beautydiary' yazıyor. Bir kutuda 10 tane var ve tl olarak fiyatı 30 tl gibi bir rakama geliyordu. Yolunuz uzak doğuya düşerse, mutlaka alın diyebileceğim harika bir ürün. Sağlıcakla kalın J


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top