Göz altı şişlikleri için yapmanız gerekenler


Göz altı halkaları,göz altı morlukları,göz altı şişlikleri...Nedir bu gözlerden çektiğimiz yahu!Biz de bu sorunlarla başa çıkmanız için basit ve pratik önerilerle yanınızda olmaya çalışıyoruz.İşte Cilt bakımı editörümüzün,göz altı şişliklerine iyi gelecek önerileri;

Elektronik cihazlar ve göz bakımı

Bilgisayar,lap top,akıllı telefon derken hem göz sağlığımız bozuluyor,hem de göz  çevresi olumsuz etkileniyor.Eğer sürekli bilgisayar başındaysanız,her 20 dakikada bir ara vermeniz,göz çevrenize dairesel masajlar yapmanız,imkanınız var ise, buz ile göz çevrenizi 2-3 dakika dinlendirmeniz çok yararlı olacaktır.

 

Uyku süresi ve kalitesi

Her gün 7-8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığınız için yararlı olur; her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirir. Gün arasında ise 5 - 10 dakika gözlerinizi dinlendirerek daha etkili gözlere kavuşabilirsiniz.

 

Göz kremlerinden yardım alın

Göz çevresi kuru bir yapıya sahiptir. Göz altı şişliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde,göz çevreniz parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

Dengeli yaşam stiliniz olsun

Göz altındaki şişlik ve morluklar, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, stres gibi sebeplerle ortaya çıkarken, bazılarımızda genetik nedenlerden de kaynaklanabiliyor. Bu yüzden aynada sevimsiz görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız, tedbirli davranmaya özen gösterin.

Doğal yöntemlere başvurun

Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz. Ayrıca ayda 1-2 kez badem yağı içeren doğal kremlerden yararlanabilirsiniz.

 

Temiz olmasına özen gösterin

Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı mutlak temizlemelisiniz. Aksi takdirde, sabah uyandığınız rimel ya da far kalıntılarından dolayı hoş olmayan gözlerle karşılaşabilirsiniz.Ayrıca göz çevreniz gece boyunca makyajın olumsuz etkilerine  maruz kalacağından,oradaki hücrelerin yıpranmasına neden olacaktır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top