Hızlı saç uzatan yiyecekler


Doğal saç uzatma yöntemleri 

Hızlı saç uzatmanın en iyi yolu doğru beslenmedir.Saç sağlığı için gerekli bazı vitamin ve mineralleri almadan hiçbir saç uzatma formülü işe yaramaz.

Saçları doğal ve hızlı uzatan,kırıkları azaltan,saç tellerini dolgunlaştıran vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almanıza yardımcı olmak için bu bilimsel yazıyı derledik.

Saç uzatan besinler

Balık

Özellikle Tın ve Somon balıkları başta olmak üzere tüm balık çeşitleri saç sağlığı için çok faydalıdır.Çünkü balıklar saçı besleyen ve güçlendiren Omega 3 yağ asitleri ve protein açısından en zengin besinlerdir.


Koyu yapraklı yeşillikler

Ispanak,pazı,lahana gibi koyu yapraklı yeşillikler A vitaminini bolca ihtiva ederler.A vitamini saçların hem hızlı uzamasına yardımcı olur hem de saç dökülmelerini azaltır.Ayrıca bu yeşillikler iyi birer C vitamini deposdurular.C vitamini saç ve saç derisi hücrelerinin kendini yenilemesine yardımcı olan antioksidanlar içerirler.

Kabuklu kuruyemişler

Saçlarınız için yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden birisi belki de günde 20-30 gram( 1 avuç) ceviz,badem,fındık gibi kabuklu kuruyemiş yemektir.Neden mi? Bu kuruyemişler E vitamini,biotin,Omega 3,bitki proteinlerini bir arada bulunduran nadir yiyeceklerdendir.Tüm bu vitamin ,protein ve mineraller saçınızın hızlı uzamasına,kırıkların azalmasına,saçlarınızın dökülmemesine yardımcı olurlar.


Patates

Hep patatesin kilo aldırdığına dair olumsuz haberleri okuyoruz.Ama patates sağlıklı ve bilinçli tüketildiğinde insan sağlığı için çok iyi bir yiyecek.

A vitamini,C vitamini,kalsiyum ve demir deposu olan patatesi haşlanmış şekilde ekmeksiz olarak yerseniz hem kilo almazsınız hemde saçlarınıza büyük bir iyilik yapmış olursunuz.


Yumurta

Sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezlerinden olan yumurta,Omega 3 ,A vitamini,E vitamini,protein kaynağıdır.Sabahları haşlanmış 1 adet yumurta yemek saçlarınız ve vücudunuz için yaacağınız en büyük iyiliklerdendir.


Baklagiller

Mercimek,Nohut ve Kuru fasulye ,diğer besinlerden alınması zor olan çinko ve demiri bolca ihtiva ederler.Yeteri kadar çinko ve demir almadan saçlarımızın hızlı uzaması ve güçlü olması imkansızdır.

Kırmızı ve yeşil biber

Mevsiminde tüketeceğiniz biber doğadaki en zengin C vitamini deposudur.Ayrıca günlük A vitamini ihtiyacınızı da bir porsiyon biber ile karşılayabilirsiniz.


Süt ve süt ürünleri

D vitamini,kalsiyum ve proteini bir arada alacağınız nadir besinlerden birisi hayvansal gıdalardır.Süt,yoğurt,peynir başta olmak üzere tüm süt ve süt ürünleri saç sağlığı için çok önemlidir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top