Mükemmel cilde sahip kadınların 6 alışkanlığı !


Mükemmel cildin 6 sırrı  

İtiraf edin, hangimiz muhteşem cilde sahip insanlara imrenerek bakmıyoruz? Biraz yakınlık kurduğumuzda ise ‘cildin için neler yapıyorsun?’ sorusunu illa ki soruyoruz. Aslında imrenerek baktığımız sağlıklı ve ışıl ışıl cilde sahip olmak hiç de zor değil. Bazıları genetik miras olsa da aslında güzel bir cilde sahip olmak büyük oranda elimizde. Bizler de ışıl ışıl, muhteşem görünen cilde sahip insanların 7 alışkanlığını araştırdık ve sizler için bir yazı derledik :)

1- Düzenli spor yapıyorlar

Spor yapmak endorfin hormonu salgılanmasına neden oluyor ve vücut rahatlıyor. Strese maruz kalan beyin ve vücut yıpranıyor ancak endorfin hormonu stres seviyesini azaltıp kişiye mutluluk veriyor. Mutlu olan bir yüz daha az kasılıyor, daha genç ve ışıl ışıl görünüyor. Ayrıca spor yapmak vücudu sıkılaştırmakla beraber çeşitli yüz yogaları da aynı şekilde yüzün daha genç durması için çok etkili bir yöntem. 


2- Ciltlerini temizlemeyi ciddi bir iş olarak görüyorlar

Hepimiz cildimizi temiz tutuyoruz. Peki bu insanlar neyi farklı yapıyor olabilir? Ne olursa olsun yüzlerini günde iki defa kesinlikle bir temizleme jeli vb. kullanarak temizliyorlar. Cildinizi hemen yıkayıp, köpürtüp işi bitiriyorsanız, hata ediyorsunuz. Temizleyicinin yüzünüzün her yanına etki ettiğinden emin olun ve hafif masaj hareketleri ile yüzünüzü temizleyin. Cilt temizliğinizi en önemli adım olarak düşünün. Eğer yeterince temiz olmazsa, kullanacağınız hiçbir üründen tatmin edici sonuç alamayacaksınız.

3- Tonik kullanıyorlar

Evet! Sanırım birçoğumuzun es geçtiği bir şeyi yapıyorlar ve tonik kullanıyorlar. Tonik cildin tamamen arınması için kesinlikle atlanmaması gereken bir adım. Cildin nem dengesini sağlamaya da yardımcı oluyor. Cildinizin ihtiyacına göre çok çeşitli tonikler piyasada mevcut. Bazıları nem verirken, bazıları aydınlatıyor ve bazıları da rahatlatıyor. Kendinize uygun bir tonik almanın tam zamanı.


4- Güneşten korunuyorlar

Olmazsa olmaz kural; güneşten korunmak. Kabul edelim ki hala güneş kremi kullanmaya üşenenler var aramızda. Güneş kremi kullanmak en başta cilt sağlığı ve sonra da ciltte lekelerin oluşmaması için çok önemli. Lekeler birden değil, zamanla oluşuyor. Şimdiden kendinize bir iyilik yapın ve cildinizi güneşten koruyun.

5- Bol su içiyorlar

Evlerinin her köşesinde, arabalarında, çantalarında ve ellerinin altında mutlaka su bulunduruyorlar. Güne de limonlu su ile başlıyorlar.  Sağlıksız olan alkol, kahve, çay gibi içecekleri minimumda tüketiyorlar. Ciltlerini nemlendirme işini hem içten hem de dıştan yapmış oluyorlar.


6- Sağlıklı besleniyorlar

‘Ne yiyorsak oyuz’ bu sözü benimsemiş gibiler. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için içtiklerimiz kadar yediklerimizin de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Diyetlerinin olmaz parçaları kesinlikle meyveler ve sebzeler. Sigara içmiyorlar ve antioksidan içeren besinler tüketiyorlar. Yüksek karbonhidrat , tuz, şekeri  ise minimumda tüketiyorlar. Sonuç olarak kendilerine iyi bakıyorlar ve bu da ciltlerine yansıyor :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top