Patates ile cilt bakımı ve güzellik sırları


Patates ile doğal maske tarifleri

Sofralarımızın baş tacı olan patatesin,cilt bakımında da sağlıklı ve etkili bir seçenek olduğunuz biliyor muydunuz? Piyasada yüksek fiyatlara satılan güzellik ürünleri kadar etkili olan doğal patatesli güzellik tariflerini evde kolayca hazırlayıp deneyebilirsiniz.

İşte huzurlarınızda patatesli güzellik ve bakım tarifleri!

Patates ile göz altı morlukları için maske

Buzdolabında 2-3 saat beklettiğiniz orta boy bir patatesi göz altınızın şekline uygun dolarak dilimleyin ve göz altlarına 15-20 dakika uygulayın.Kahverengi halka ve morlukların azaldığını göreceksiniz.Bu uygulamayı haftada 1 defa yapmanız yeterli.

Patates ile cilt yatıştırıcı maske 

Makyajın ,toz ve zararlı kimyasalların cildinizde yarattığı tahribatı azaltmak için de patates en iyi doğal yatıştırıcılardan birisi.Büyük boy patatesi ince halkalar şeklinde dilimleyin ve tüm yüzünüze ve gözlerinizi kapatacak şekilde uygulayın.

20 dakika sonra cildinizi ılık su ile durulayın.Göz şişliklerinizin azaldığını,cildinizin daha doğal ve sıkı göründüğünü fark edeceksiniz.


Patates il kırışıklık ve kaz ayağı karşıtı maske yapımı

Özellikle göz çevresinde oluşan kırışıklıklar canınızı sıkıyorsa,aşırı pahalı kremler almadan önce patates suyu ve püresi denemenizi tavsiye ederim.Blender da veya meyve sıkacağında ezip suyunu çıkardığınız patatesi lapa halindeyken cildinize ve göz çevrenize uygulayın,üzerine tülbent ile örtün.Patates suyunun kırışıklıkların olduğu bölgelere temas etmesini sağlayın.Bu şekilde 30 dakika bekleyin ve süre sonunda ılık su ile durulayın.

Haftada iki kez doğal maskeyi yaparsanız,göz çevresindeki ince çizgilerin azaldığını göreceksiniz.

Patates suyu ile akne karşıtı solüsyon yapımı

Patates sivilceler üzerinde de oldukça etkilidir.Meyve sıkacağında büyük boy bir patatesin suyunu çıkarın,sivilcelere kulak çubuğu yardımıyla direkt olarak uygulayın.Sonrasında suyunu aldığınız posa halindeki patatesi de cildinize ince bir tabaka halinde yedirin.20 dakika bu şekilde bekleyin,sonrasında derinlemesine temizleyici bir jel ile yüzünüzü durulayın.


Patates ile nemlendirici krem yapımı

Evde kolayca yapabileceğiniz etkili ve sağlıklı bir diğer patates maskesi...Orta boy bir patatesi rendeleyin,üzerine 2  yemek kaşığı zeytinyağı,1 yemek kaşığı bal ekleyin.Bu karışımı bir kaşık yardımıyla güzelce karıştırın.Elde ettiğiniz maskeyi cildinize,boyunuza uygulayın.Bu şekilde 20 dakika bekleyin.Süre sonunda yüzünüzü PH natural bir temizleyici ile durulayın.

Ayda 2 kez bu maskeyi uygulamanız cildinizin PH dengesinin korunmasına yardım eder,cilt hücrelerini besler, nemli ve pürüzsüz bir cildiniz olur.


Patates ile Peeling yapımı

Rendelediğiniz büyükçe bir patatesin üzerine yarım limonun suyunu sıkın.Sonra bir çay kaşığı karbonat ilave edin ve güzelce karıştırın.

Elde ettiğiniz macun kıvamlı maskeyi cildinize uygulayın.cildinizden tüm zararlı toksinlerin atılmasına yardım eden,cildi sıkılaştıran ve gözenekleri açan peeling maskeyi ayda 1 kez uygulayın.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top