Üre sivilce ve cilt lekeleri için etkili mi?


Üre ile sivilce,cilt lekesi ve siyah nokta tedavisi sağlıklı mı?

Yabancı bir bilimsel yayından çevirdiğim bu yazıyı ilk okuduğumda doğrusu çok şaşırmıştım.İdrarın içindeki üreyi, İngiliz kadınları siyah nokta ve sivilceler için yüz  yıllardır kullanılıyormuş.

Günümüzde ise cilt nemlendirici ve arındırcı ürünlerin önemli bir kısmında üre bulunmakta.Üre dediysek hemen panik yapmayın,laboratuar ortamında elde edilen üreden bahsediyorum,çiş den değil :)

Dermokozmetik uzmanları ürenin cilt bakımındaki yerini şu şekilde açıklıyorlar;Üre cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur,ciltteki suya bağlanarak cildin su tutulumunu artırır böylelikle cildi nemlendirir ve kurumasını önler.


Peki idrardaki ürenin cilt bakımında kullanılması doğru mu?

İdrardaki ürenin cilt bakımında kullanılması iki açıdan uygun değil.Birincisi; İdrarda sadece üre değil,zararlı başka vücut atıkları da vardır.Cilde uygulanan idrar (özellikle sivilcelere) ciddi enfeksiyonlara neden olur sakıncalıdır. İkinci neden ise; Dermokozmetik ürünlerinde bulunan üre konsantrasyonu %10-15 arasındadır.İdrarda bulunan üre konsantrasyonu ise % 5 ‘den daha azdır.Dolayısı ile bu konsantrasyonlarda bulunan üre bir işe yaramayacaktır.

Doğal yollarla evde sivilce ve siyah nokta tedavisi yapmak istiyorsanız şu yazı ilginizi çekebilir; Sivilce ve siyah noktalar için 3 farklı maske http://guzelimguzel.com/Detay/Cilt-Bakimi/sivilce-ve-siyah-noktalar-icin-3-farkli-maske/411

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top