Yumurta Akıyla Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları


Yumurta Akıyla Cilt Maskesi Yapımı

Yumurtanın beyazıyla evde kolayca yapılabilecek cilt bakım kürleri ve maskeleri,doğal yollarla güzelleşmek isteyen kadınların mutlaka denemesi gereken bir yöntem...

Tüm vücut bölgelerinde kolayca uygulanabilecek yumurta akı maskesi tariflerine geçmeden önce,yumurta akının neden cilt için çok faydalı olduğunu bilimsel olarak açıklayalım;


Yumurta akının cilde 4 faydası;

1- Yumurtanın beyaz kısmı yüksek miktarlarda kolajen ve albümin içerir.Bu doğal kimyasallar,cildin esnekleğini koruması ve çizgilerin oluşumunu önlemede hayati öneme sahiptir.

2- Ayrıca,yumurta akında yer alan lesitin,cildin en üst tabakası olan epidermise çok iyi derecede penerte olarak,cilt hücrelerinin duvarlarını güçlendirir.Böylece cilt hücreleri dış etkenlere karşı (soğuk,zararlı kimyaslallar v.d) daha dayanıklı hale gelir.

3- Protein ve yararlı lipidler(yağlar) bakımından zengin olan yumurta akı,cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak cildi daha esnek,sağlıklı ve canlı yapar.

4- A ve E vitamini deposu olan yumurta beyazı,cilde direk uygulandığında,cilde zarar veren serbest radikallerin etkisini azaltırlar.A Vitaminin bir başka faydası ise,akne ve sivilce tedavisinde kullanılan bir vitamin olmasıdır.Yani,yumurta akı maskesinin bilimsel olarak,sivilcelere karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Bu özet bilgilerden sonra,evde kolayca hazırlanabilecek yumurta akı maskesi tarifini vererek yazımızı sonlandıralım;


Yumurta Akı Maskesi Yapımı

Malzemeler: 4 adet yumurtanın beyaz kısmı,1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı limon suyu,1 tatlı kaşığı havuç yağı,1 yemek kaşığı kepekli un.

Yapılışı:Hazırladığını yumurta akına,yukarıdaki malzemeleri ekleyerek tahta bir kaşıkla iyice karıştırın.Elde ettiğiniz karışımı gözleriniz hariç tüm yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın.Maskenin daha etkili olması için tülbent ile kapatabilirsiniz.Bu şekilde 20 dakika bekleyin,sonrasında yüzünüzü ılık su ve doğal bar sabunla nazikçe temizleyin.

Ev yapımı bu doğal maskeyi haftada 1 kez yapmanızı tavsiye ederim...Cildinizin daha az yağlandığını,daha natürel ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz.Bu doğal maske,alın ve kaz ayağı çizgilerinin derecesini de azaltacaktır.

Sivilce ve akne sorunu olan genç kızların bu maskeyi haftada bir kez uygulaması sivilce sorunun çözümüne de katkıda bulunabilir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top