buz ve güzellik


Buz ile güzelleşin !

Çok basit ‘’kendin yap’’ yöntemi ile cildinizde şok etkisi yaratabilirsiniz. Bunun için gereken tek şey sadece bir tane buz parçası! Bir tanecik buz parçası ile neler yapabiliriz peki?

Sivilce küçültücü etki

Bir parça buzu, beze sararak sivilcenin üzerine koyun. İltihabı azaltır ve sivilcenin acısını alır.  Ayrıca sivilce küçültücü etkisi vardır.

Göz şişliklerine çözüm

Buz parçasını bir beze sarın ve gözlerinizin etrafında gezdirin. Özelikle sabahları uyandığınızda şişen gözlerinize çok iyi gelecek ve sizi güne de hazırlayacak.Daha fazla etki isterseniz çayınızın bir kısmını buz kalıplarına koyun ve sabah uyandığınızda onları gözlerinizin etrafında gezdirebilirsiniz.

Gözenekleri küçültme

Soğuk suyla cildinizi yıkadığınızda gözeneklerinizin küçüldüğünü fark etmişsinizdir. İyi haber; evet buz gözenekleri küçültüyor. Kötü haber; sadece geçici olarak küçültüyor. Yapılan araştırmalar genetik mirasımız üzerinde değişiklikler yapamayacağımızı ama bir miktar oynayabileceğimizi gösteriyor. Yani cildimizi temiz tutarak gözeneklerin büyümesini engelleyebilir fakat tamamen küçültemeyiz. Buz ise kesin bir sonuç değil ama geçici bir çözüm diyebiliriz.Diğer yandan buzun şok etkisi kan akışını hızlandırdığından cildinizin diri kalacağı kesin J

Meyve küpleri

Cildiniz sıkılaşsın mı istiyorsunuz? O zaman bir salatalığı blenderdan geçirin, mümkünse sulu olmasına özen gösterin çünkü onu dondurup buz kalıpları haline getireceksiniz J Sonra her gün yüzünüze uygulayın. Veya istediğiniz meyveleri alın, suyunu sıkın, buzlukta dondurun ve yüzünüze uygulayın! 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top