çikolatalı selülit maskesi


Çikolatalı selülit maskesi

Bitter çikolatanın sağlığa yararlarını diyet sayfamızda ayrıntılı olarak ele almıştık...Bitter çikolata,cilt sağlığı ve bakımı için de eşsiz bir hazine!Bitter çikolatanın içinde bol miktarda bulunan E vitamini,polifenoller,potasyum ve fosfor cilt sağlığı için çok faydalı vitamin ve minerallerdir.Çikolata ile yapacağınız selülit maskesi,cildinizin rahatlamasına ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına da yardım eder.

Malzemeler:

50 gram bitter çikolata(%70 ve fazla kakao içeren çikolata)

20 gram katı kakao

2 yemek kaşığı karabiber yağı

2 tatlı kaşığı biberiye yağı

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Kakao ve çikolatayı benmari yöntemi ile eritin.Bu eriyiğe yağları ekleyip,güzelce karıştırın.Elde ettiğiniz karışımı,önceden peeling yaptığınız cildinize; dekolte,göğüs ve genital bölgeler hariç olmak üzere uygulayın.

Uygulama yaptığınız vücudunuzu poşetle sarıp,sıcak havlu ile kompres yapın.Bu konuda evdeki başka birinden yardım alabilirsiniz.yaklaşık 30 dakika bu şekilde bekledikten sonra,banyo öncesi kendiniz veya bir yardımcı ile tüm vücuda masaj yaparak karışımı yedirin.Sonrasında ılık su ile duş alın.


Bu maskeyi haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır.Bazı bilim adamları kakao moleküllerinin çok büyük olması nedeniyle  cildin alt tabakalarına geçemeyeceğini  belirtseler de,cilt bakımında kakao ve çikolatanın gözle görülür olumlu etkileri mevcuttur.

 

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top