cildinizi nasıl temizliyorsunuz?


           Hadi itiraf edelim,biz kadınlar için makyaj eğlencelidir ama,cilt temizliği biraz eziyet gelir.Hele de yorgunsak:)Bu yazımızda,bilimsel ve pratik bilgilerle cilt temizliği konusunu ele alıyoruz.
Eğer sabah uyanıp , yüzünüzü sıcak suyla ve temiz olsun diye sabunla köpürte köpürte yıkıyorsanız ve üstüne bir de  havluyla sert hareketlerle kuruluyorsanız,bu alışkanlığınızı değiştirmenizde yarar var.

           Cildimiz en değerli giysimiz olduğuna göre, onu temizlerken hassas olmamız gerekiyor öyle değil mi? Sizin için araştırma yaptık ve  cildimizi nasıl temizlememiz gerektiğini özet bir yazıyla,paylaşmak istedik;

           İlk olarak ,yüzümüzü yıkayacağımız suyun sıcaklığı çok önemli. Ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalı. Eğer hassas ve akneye meyilli bir cildiniz varsa, yağsız ve içeriği ağır olmayan doğal ürünleri tercih edin. Ve bu kesinlikle sabun olmasın çünkü; isterseniz en pahalı, en harika sabunu alın, hepsinin içindeki aynı! Dolayısı ile kullanacağınız ürün çok önemli. Çünkü cildin yağ dengesiyle yakından alakalı. Uygun olmayan bir ürün tamamen yağlanmaya ya da tamamen kurumaya sebep olabilir. Ayrıca buz gibi bir su gözeneklerinizi küçültmez ve aşırı sıcak su cildinizi kurutabilir. Eğer kızarıklıklarınız varsa serin (ama buz gibi değil) suyla yıkayabilirsiniz. 

           Sürekli makyajlı görünmeniz gereken bir işiniz yoksa yüzünüzü gün içinde tekrar yıkayabilirsiniz, bunun sizi rahatlattığını göreceksiniz.

           Cildinizi kurularken ise, tahriş etmemeye özen gösterin. Mümkünse yumuşak ve sadece size özel bir havlu olsun. Tampon yaparak yüzünüzün tüm bölgesini sakin ve nazik bir şekilde kurulayın.
           Siz cildinizi nasıl temizliyorsunuz?

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top