cilt lekeleri ve sivilceler için domates maskesi


Cilt lekeleri için domates maskesi

Genellikle cilt bakımında sebzelerden yararlarınız...Pürüzsüz bir cilt için gerekli olan tüm vitamin mineral ve enzimler,cildimizde istediğimizi sonucu elde etmek için en iyi yardımcılardır.Cilt bakımında giderek yaygınlaşan sebzelerden birisi de domatestir. Domates içerisinde bulunan enzimler ve maddeler ile cildinizin canlılığını arttırmak ve ciltte oluşan lekeleri yok etmektedir.

Birazdan vereceğimiz maske tarifi ile sizde domates maskesini evde hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabilir,haftada bir uygulayarak cildinizde oluşan lekelerin yok olmasını sağlayabilir ve cildinize canlılık katabilirsiniz.

Domates Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler:

-1 adet doğranmış orta boy domates

-Bir çay kaşığı limon suyu

-Bir yemek kaşığı yulaf ezmesi

Maskenin yapılışı ve uygulanması

Malzemelerin hepsini bir blenderın içersine atarak blenderi yaklaşık 1 dakika kadar orta ayarda çalıştırın. Karışımı çıkararak bir kaba alın. Bu kaptan yeteri kadar parmak uçlarınıza alarak yüzünüze çok ince bir tabaka olacak kadar sürmeye başlayın. Tüm yüzünüzü kapladıktan sonra 10 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletin ve ılık suyla veya duşun altına girerek yüzünüzü maskeden arındırın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cilt lekelerinden veya sivilcelerden muzdarip bir kadınsanız,ev yapımı doğal domates maskesi ile bu sorunun üstesinden gelmeniz mümkün.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top