gözeneklerinizi sıkılaştırın !


Gözenekler,vücut tarafından salgılanan sıvıların dışarı atılmasını sağlar. Esasen temel nedeni genetik faktörler olsa da, kötü bakım, temizliği ihmal etme, uzun süre güneşte kalmak gibi durumlar da gözenek genişlemesine yol açar. Gözenekleri asla tamamen yok edemeyiz ancak, biraz dikkat ederek görünümünü hafifletebiliriz.

Cilt Bakımı Şart!

Bu minik gözenekler, dikkat edilmediğinde ve yeterince temizlenmediğinde içi kirle dolacak ve gittikçe genişleyecektir. Sabah akşam cildi temizlemek bu yüzden çok önemli. Mümkün olduğunca kimyasal ve özellikle vazelin içeren ürünleri cildinizde kullanmamaya çalışın. Ayrıca cildi temizlemek için satılan fırçalar,ellerinizle temizlediğinden daha fazla işe yarayacaktır.

Kendi Toniğinizi Yapın

Her yerden satın alabileceğiniz boş bir sprey kutusuna, soda koyun ve gün içinde yüzünüze sıkın,cildinizi ferahlatmış ve gözeneklerinizi küçültmüş olursunuz.

Kil Maskesi Uygulayın

Haftada bir defa yapacağınız kil maskesi gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca cildiniz yumuşacık olacak. Bütün bu doğal malzemelere çok paralar saymanıza gerek yok.Aslında ihtiyacımız olan her şey doğada var...

Sigara,stresli bir yaşam, beslenmeye dikkat etmemek, güneşten korunmamak gibi yaşam tarzı alışkanlıkları,cilt üzerinde kalıcı hasarlara neden oluyor. Genetiğimizi değiştiremeyiz ama bazı alışkanlıklarımızı bırakarak,cildimizle ilgili risk faktörlerini minimuma indirebiliriz.

Eğer gözenekleriniz bütün bu uygulamalara rağmen düzelmeyecek seviyedeyse, tıbbi yardım almak  daha etkili olacaktır.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top