hangi nemlendirici sizin için uygun?


  Cilt tipine göre nemlendirici seçimi
           
        Kadınların en çok kafa karışıklığı yaşadığı konulardan birisidir cilt tipine göre nemlendirici seçimi...Hangi nemlendiricinin size uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız,bu yazıyı dikkatle okumanızı öneririz :) 

     Cildimizin kırışmasının en büyük sebeplerinden biriside şüphesiz nemsiz kalmasıdır. Nemlendiriciler, cilt ile dışarısı arasında bir bariyer görevi görür ve ciltte nemin tutulmasını sağlar... Nemini koruyan cilt daha az kurur ve kırışır. Nemlendirici aynı zamanda makyaj için güzel bir zemin hazırlar.

      Peki cildimizi nasıl ve neyle nemlendirmeliyiz? Size uygun nemlendiriciyi seçebilmeniz için,genel özelliklerine göre aşağıdaki gibi bir sınıflama yaptık:

      Krem Nemlendiriciler: Su ve yağ barındırır. Kimilerinde ise daha az yağ bulunur. Eğer yağlı bir cildiniz varsa, içinde yağ bulunan nemlendiriciler tavsiye edilmez. Genelde kuru ve kuruya dönük ciltler için uygundur.

      Losyon Nemlendiriciler: Genelde yağdan ziyade su bulunur. Çoğu cilt tipleri için uygundur. Daha az yağlı olduğundan, yağlı ciltler tercih edebilir. Sıvı formuna yakın olduğu için şişelerde satılır.

      Jel Nemlendiriciler: Krem nemlendiriciler kadar nemlendirme özelliği olmasa da hassas ciltler  ve yağlı ciltler tarafından tercih edilir. Çünkü gözenekleri tıkamaz ve çok ince bir yapısı vardır.
 
      Yağlar:  Diğer nemlendiricilerden daha küçük moleküler yapıya sahip olduklarından cilde etki etmesi ve emilimi oldukça kolay gerçekleşir. Ciltte parlama yapabilir.

      Balmlar: Genelde içeriğinde yağ bulundurur ve su oranı azdır. Çok kuru ve hassas ciltler için uygundur.
 
Not: Kızlar,nemlendirici kreminizi seçerken önce tester olarak denemeyi unutmayın!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top