hassas ciltler için cilt bakımı


Hassas cilt, bakımı özen ve sabır isteyen zor bir cilt tipidir. Havadan, yiyeceklerden, her şeyden çabuk etkilenir ve reaksiyon gösterir.Hassas ciltli bir kadınsanız cildiniz;Kızarıklığa, kaşınmaya ve tahrişe oldukça müsaittir.Hassas bir cilt tipiniz varsa bakımını ihmal etmemeniz gerekir.

Hassas cilt tipi aynı zamanda kuru cilt tipi gibidir.Nemlendirilmesi oldukça büyük önem taşır.

Dikkat! Aldığınız ürünlerin içeriğinde alkol, parfüm ve meyve asitleri olmamasına özen gösterin. Bu maddeler cilde iyi gelmeyecektir.

Cildinizi temizlemek için kullanacağınız ürünün, hafif ve alkolsüz ürün olduğuna emin olun. Cilt temizleme köpükleri bu konuda oldukça başarılı. Toniğinizin alkolsüz ve parfümsüz olmasına özen gösterin.

Alacağınız nemlendiricinin içeriğini mutlaka okuyun.İhtiyacınız olan nemi karşılayacağından, ağır gelmeyeceğinden ve etken maddelerinin alerjik bir reaksiyona sebep olmayacağından emin olun. Hassas ciltler için uygun olan bakım ürünlerinizi eczanelerden almaya özen gösterin.Dermo-kozmetik ürünler bu konuda oldukça faydalıdır. Bu tarz ürünlerin üzerinde‘’hassas ciltler için’’ ibaresi genelde bulunur.

Ürününüzü almadan önce mümkünse deneme boylarından isteyin veya orada deneme imkânınız varsa deneyin. En azından cildinizin nasıl tepki vereceğini görmüş olursunuz.

Son olarak, eğer görünmediyseniz en kısa zamanda bir doktora görünün. Onunla beraber nasıl adımlar izleyeceğinize karar vermeniz en iyisi.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top