hindistan cevizi yağı ile 15 bakım ve güzellik önerisi


Hindistan cevizi yağı ile 15 güzellik ve bakım önerisi

Çoğu kadın doğal yollarla bakımlı ve güzel olmak ister...Eğer sizde o  kadınlardan biriyseniz,makyaj dolabınızda Hindistan cevizi yağına yer açın!Hindistan cevizi yağı ile,birbirinden faydalı bakım ve güzellik önerilerini okuyunca çok şaşıracaksınız !

1-Makyaj temizleyici :Bildiğiniz ve denediğiniz en etkili makyaj temizleyicileri kadar etkilidir.Hatta en dayanıklı su geçirmez maskaranın bile Hindistan  cevizi yağı karşısında hiçbir şansı yok Bir parça pamuğa bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün,cildinize uygulayın ve 10 -15 dakika bekletin.Makyajın eriyip gittiğini göreceksiniz.

2-Ağız kokusu:Hindistan cevizi yağı antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltin ve gargara yapın.Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz.Aynı zamanda ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye yardımcı da olacaktır.

3-Vücut nemlendirici:Deriyi yumuşatma konusunda en iyi seçeneklerden birisidir Hindistan cevizi yağı.Her banyodan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ayrıca,dirsek ve topuklarınıza uygularsanız,çoğu kremde elde edemeyeceğiniz yumuşama ve ferahlığı yaşayacaksınız.

4-Tırnak besleyici:Tırnaklarınız zayıfsa ve hemen kırılıyorsa,her gece yatmadan önce hindistan cevizi yağı ile masaj yapın.Hem tırnaklarınızın hem de tırnak çevresindeki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.

5-Makyaj fırçası temizliği:Kadınların en büyük sorunudur,makyaj fırçası temizliği...Hindistan cevizi yağı bu soruna da çare oluyor.Tek yapmanız gereken ayda bir kez,anti bakteriyel bir sabunun içine bir çay kaşığı Hindistancevizi yağı karıştırıp,fırçalarınızı temizlemek!Ne kadar kolay temizlendiğini görünce siz de çok şaşıracaksınız!

6-Dudak Balmı:Doğal Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında yarı katı hale gelir.Bu haliyle ideal bir dudak balmıdır.Dışarı çıkmadan önce bu kıvamdaki Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürün ve dışarı öyle çıkın.Olumsuz çevresel koşullarda nasıl bir dudak koruması sağladığını göreceksiniz.Dudaklarınız çatlamayacak.

7-Karın çatlakları:Özellikle hamile kadınların evde bir kavanoz Hindistan cevizi yağı bulundurmasında fayda var.Oluşacak çatlakların derecesinin azalmasında,görüntünün düzelmesinde Hindistan cevizi yağının katkısı olacaktır.

8-Göz altı kremi:Göz bakımı için fazladan para harcamanıza gerek yok!Her gece yatmadan 30 dakika önce,parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza masaj yaparak uygulayın.Göz altı torbalarının ve ince çizgilerin onarılmasında Hindistan cevizi yağı etkili bir seçenektir.

9-Havalı saçlar:Bir madeni para hacmindeki Hindistan cevizi yağını parmaklarınızla saçlarınıza yedirin.Saçlarınızın ışıl ışıl ve dolgun olduğunu göreceksiniz.

10-Masaj yağı :Masaj için yarım su bardağı Hindistan cevizi yağının içine bir iki damla lavanta yağı veya nane özü ekleyin.Bu karışımla yaptıracağınız masaj,bedeninizin daha da rahatlamasını sağlayacaktır.

11-Beyazlatıcı diş macunu:Kadınların en büyük kabusu, kahve,çay ve sigara nedeniyle dişerlindeki sararmadır.Hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp,diş fırçası ile uygulayın.Dişlerinizdeki beyazlığa ve ağzınızdaki rahatlamaya siz de çok şaşıracaksınız !

12-Traş kremi:Eğer beden temizliği için jilet kullanıyorsanız,traş sonrası tahriş ve cilt kuruluğunu önlemek için Hindistan cevizi yağı kullanın.Traş köpüğü veya kullandığınız köpürtücünün içine de ekleyebilirsiniz,tek başına da kullanabilirsiniz.

13-Ağrı ve acı kremi:Böcek ve sinek ısırığı,zorlama nedeniyle oluşan kas ağrıları hindistan cevizi yağı uygulayarak hafifletilebilir.

14-Saç kremi:Banyoya girmeden 1 saat önce Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayın ve sonrasında şampuan uygulayın.Bu uygulama,şampuan öncesi onarım ve nemlendirme sağlayacak,saçınızın daha az yıpranmasını  sağlayacaktır.Kuru saçlarda ise,duş sonrası Hindistancevizi yağı uygulanırsa bu kuruluk ortadan kalkacaktır.

15-Gece kremi:Gece yatmadan önce cildinize masaj yaparak Hindistan cevizi yağı uygulayın ve öyle uyuyun.Siz uyurken Hindistan cevizi yağı,antioksidan ve onarıcı etkisiyle cildinizin onarılmasına yardım edecektir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top