hızlı saç uzatma


Her kadın uzun ve gür saçlara sahip olmayı ister… Ancak saçları uzatmak sanıldığı kadar kolay değil. Eğer bırakır ve beklerseniz göreceğiniz tek şey kuru ve bol kırıklı bir saç olabilir. Bu yüzden saç uzatırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Eğer sağlıklı bir şekilde saç uzatmak istiyorsanız uzmanlara kulak vermelisiniz. Uzmanlar sağlıklı uzayan saç için ilk kuralın kırıkları aldırmaktan geçtiğini söylüyor. Her ay olmasa bile saçınızın yıprandığını ve kırıkların oluşmaya başladığını gördüğünüzde kırıkları aldırmanız gerekiyor.Sağlıklı ve hızı uzayan saçlar için en iyi öneriler şu şekilde;

Vitamin olmazsa olmaz!

Diyetinize ekleyeceğiniz özellikle B vitamini ve Biotin hem saçınıza hem de cildinize oldukça faydalı.  Bu yüzden diyetinizde mutlaka vitaminler olmalı. Bu vitaminler vücudunuz ile birlikle saçınıza sağlık, güç ve parlaklık verecek.

Saçlarınıza özenli davranın

Aşırı sıcak su kullanmayın, saçlarınız daha çabuk kuruyarak kolayca kırılacak. Bu da uzamasını engelleyecek. Ilık su oldukça idealdir. Mutlaka yardımcı bakım kürlerini uygulayın. Haftada bir defa saç maskesi yapın. Durulama suyuna ekleyeceğiniz elma sirkesi de oldukça faydalı olacaktır. Uzun saçlara kavuşmak hayal değil sadece biraz sabır, özen ve emek istiyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra çok aşırı sıcağa maruz bırakmadan kutrun ve ıslakken taramayın. Bir süre düzleştirme işlemlerine ara vermeniz de gerekebilir.

Bitkisel bakım yollarını deneyin

Zeytin yağı,badem yağı ve hindistan cevizi yağını bir kapta karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Düzenli aralıklarla uyguladığınızda faydasını göreceksiniz.

Sağlıklı beslenin

Saçın hızlı uzamasını sağlamak için önce düzenli beslenmek ve saçın uzamasına yardımcı olan besinleri tüketmek gerekiyor. Bu besinlerin başında balık, ceviz, domates,havuç, kivi, yumurta, bezelye brokoli ve yeşil çay geliyor.

Saçla ilgili merak ettiğiniz başka şeyler var ise,sitenin cilt bakımı sayfasındaki diğer yazıları okumanız yararlı olabilir.

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top