kırışıklık kremleri işe yarıyor mu?


Anti aging kremler işe yarıyor mu?

Ciltteki yaşlanlanma etkilerini yok ettiği iddia edilen anti-aging krem kullanımı kadınlar arasında hızla yaygınlaşmaya başladı.Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlara baktığımızda bu tür ürünlerin işe yarayıp yaramadığını söylemek oldukça güç.Nedeni ise,bazı araştırmalarda anti aging kremlerin  basit bir nemlendiriciden farkı olmadığı iddia ediliyor,bazılarında ise kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma yaptığı...

Genelde 30 yaşından sonra kullanılan yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremlerin kesin tedavi edici özelliği olduğunu söylemek zor.Bununla birlikte,aşağıdaki bilgiler ışığında,bir anti-aging kremden maksimum iyileştirici faydayı sağlayabilirsiniz. Kırışıklık kremi  kullanmadan önce bilmeniz gereken konuları şu şekilde sıralamak mümkün ;

1-İçeriğini mutlaka okuyun! Ürünün tanıtım ve promosyon iddialarına aldanmadan,arka kısmında yer alan içerik bilgilerini dikkatlice okumanız gerekir.İyi bir anti-aging kremde mutlaka bulunması gereken etken maddeler;En az 8-10 faktörlü UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu krem,Cvitamini,E vitamini,koenzim,retinol,bakır ve magnezyum.

2-Önerilen şekilde ve dozda uygulayın.Çoğu kadının genellikle yaptığı hatadır; en iyi sonucu almak için ürünü gerekli olandan fazla kullanmak...Gereğinden fazla kullanılan bir kırışıklık kremi ciltte tahrişe neden olabilir,bazı alerjik reaksiyonlara zemin hazırlayabilir.


3-Cilt analizini yaptırın.Bir anti aging krem kullanmaya karar vermeden önce cilt analizinizi uzman bir kurumda yaptırmanız  gereklidir.Herkesin cilt tipi farklıdır bu nedenle arkadaş tavsiyesi veya internet yorumları ile anti aging krem ve diğer hiçbir cilt bakım ürünü kullanılmamalıdır.


4-Cilt temizliğinizi iyi yapın.Herkesin cilt tipine göre kullanacağı ürün farklıdır ama,herkesin cilt temizliği konusunda izleyeceği yollar aynıdır!Cildinizi,cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizleyin.Asla sabun kullanmayın.Özellikle makyaj kalıntıları bulunan veya yeterince temizlenmemiş cildinize kırışıklık  kremi uygulamayın.Bu tür yanlış kullanımlar hem kırışıklık gideren anti-aging kremlerin etkisini azaltır hem de cildinizde hijyen sorunlarından dolayı akne ve siyah noktalar oluşur.


5-Sabırlı olun.Çoğu anti aging kremin vaat  ettiği hızlı etkiyi cildinizde görmeniz o kadar kolay olmaz.İddia edilen etkiyi görmeniz zaman alabilir. Bu nedenle,ürünü düzenli kullanmaktan vazgeçmeyin.Önerilen süre boyunca, önerilen dozlarda kullanın.

Son tavsiye;sağlıklı bir cilt için sigara içmeyin,stresi azaltın,sağlıklı beslenin,güneşten korunun,düzenli spor yapın.Eğer bunları yaparsanız,ilerleyen yaşlarda kırışıklık için  kreme çokta ihtiyacınız olmayacaktır.J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top