pul pul dökülen ciltler için bakım önerileri


Kuru cilt tipi olan kadınların ortak sorunudur;pul pul dökülme...Bu yazımızda,kuru ciltler için nasıl bir bakım yapılması gerektiğini ele alacağız.

Kış mevsimini geride bıraktığımız şu günlerde, cildimiz kendini yeni mevsime adapte etme süreci yaşar. Özellikle mevsim geçişlerinde pul pul dökülür ve ciddi bir bakıma ihtiyaç duyar. Eğer cildinizin kötü göründüğünden şikayetçiyseniz sizin için hazırladığımız ‘’şok bakım’’  yazımız çok işinize yarayacak.

Pul pul dökülen cilt

Kuruyan ve pul pul dökülen bir cildin ihtiyacı olan tek şey peelingdir. Çünkü cildin üst tabakasını atıp yerine yeni ve ışıl ışıl bir cildin gelmesi beklenir. Bunun için iyi bir peeling cildinizi ölü deriden arındıracaktır. isterseniz doğal veya hazır satılan ürünleri kullanarak peeling yapabilirsiniz. Peeling yapmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta; cildinizin yeterince buharda kaldığından ve yumuşadığından emin olmanız.

Yoğun nemlendirici maske

Peelingden sonra yoğun nemlendirici içeren bir maske uygulayarak özellikle yüzünüze çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Zira nemini yeterince alamayan cilt pütür pütür görünecek ve yaptığınız makyaj çok güzel olsa dahi yüzünüde durmayacak.

Canlandıran serum

Peelingden ve maskeden hemen sonra cildiniz rahatlayacak ve ona verdiğiniz her şeyi kabul edecek. Vücudunuz için yoğun nemlendirici krem ve yüzünüz için canlandırıcı bir serum anında ışıltı verecektir. Nemlendiricileri uygularken masaj yapmanız cilde daha çok nüfuz etmesini sağlar. Kurumaların daha çok olduğu bölgelere masaj yaparak nemlendiricinizi cildinize yedirin. Dudaklarınıza nemlendirici balm uygulamayı da ihmal etmeyin.

Bütün bu uygulamalardan sonra cildinizin kendine geldiğini göreceksiniz. Aynı zamanda beslenme listenize mutlaka bol bol C vitamini ile balık eklemeyi unutmayın. Bu besinler cildin elastikiyetini korumada görevli vitamin ve proteini içeriyor.Cilde iyi gelen vitaminleri merak ediyorsanız,bu sayfada yer alan ‘’Cilt sağlığında hangi vitamin  ne işe yarar?’’ yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Sevgiyle kalın güzellerJ

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top