saç bakım yağları ile saç sorunlarına bitkisel çözümler


Merhaba güzeller! Kimlerin saçı ile başı belada? Birçoğunuzun ‘’o benim!’’ dediğini duyar gibiyim J  Bu nedenle sizler için saç bakımında kullanılan yağları, ne işe yaradıklarını araştırdık. Ayrıca saç sorunlarınıza karşı pratik çözümleri yazmak istedik. Umarım işinize yarayacak bilgileri bulabilirsiniz.

Kurumuş ve yıpranmış saçlar

Başa çıkması zor, ama imkansız değil… İki çorba kaşığı zeytinyağını biraz ısıtın ve saçınızın derisine, sonra her yerine iyice yedirin. İsterseniz sıcak bir havluyu saçınıza sarıp zeytinyağının etkisini arttırabilirsiniz. Bu yöntem,özellikle aşırı kurumuş saçlara şok tedavisi yaparak canlandıracak ve ışıl ışıl parlatacaktır.

Not:zeytinyağını benmari usulü ısıtabilirsiniz.

Zeytinyağı ve bal

Yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir çay bardağı balı karıştırın. Özellikle saç derisine ve sonra tüm saça uygulayın. 1-2 saat beklettikten sonra yıkayın. Koyu saçların parlamasını sağlar ve nemlendirir.

Mat saçlara limon

Bir bardak taze sıkılmış limonu, banyoda saçınızı şampuanlayıp temizledikten sonra saçınıza iyice yedirin. Sonra saç kreminizi uygulayın ve en son durulayın.Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızın matlığı gitmiş ve parlıyor olacak. Ayrıca limon saç derinizi derinlemesine temizleyecektir.

Saç kırıkları için jojoba yağı

Bir çok şampuan ve bakım kremlerinde bulunan bir yağ olan jojoba, özellikle saç kırıklarını tedavi etmesiyle biliniyor. Saçınıza jojoba yağını uygulayın ve 1-2 saat bekledikten sonra yıkayın. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde sonuçlarını göreceksiniz.

Güçlü saçlar için badem yağı

İçinde bulunan yüksek e vitamini nedeniyle saçı besler, güçlendirir ve kırılmadan uzamasına yardımcı olur.

Kepeklere fındık yağı

Saçın kepeklenmesini önlemeye yardımcı olan fındık yağı, saçı besler ve nemlendirir.Cildi nemlendirmek için de kullanılabilir.

Saçı korumak için Hindistan cevizi yağı

Yapılan araştırmalarda saça düzenli olarak Hindistan cevizi yağı uygulamanın, saçı dış etkenlere karşı koruduğu kanıtlanmış. Özellikle şehir yaşamında saç,dış tehditlere maruz kalıyor. Ayrıca Hindistan cevizi yağı saçın nem dengesini sağlayarak sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top