saçlarınızı kırmayın


Saçlarınızı kestireli henüz 1 ay olmadı ve siz yeni kırıklara merhaba dediniz. Neden olabilir? Saçları tarama şekli, kullandığınız tarak ve ürün çok önemli.


Kural 1- Saçınızı asla ıslakken taramayın. Bu daha kolay kırılmasına neden olacak.


Kural 2- Saçınızı kurutun ama çok aşırı sıcak ısıda değil.Hatta kurutmadan önce sıcaklığın zarar vermemesi için saç koruyucu spreyler var, onu kullanın ve daha sonra kurutun. Bu spreyleri kozmetik ürün satan her yerde bulabilirsiniz.


Kural 3- Eğer gerekli ise, saçlarınızın kolay taranması için üretilmiş ürünler var, onlardan kullanabilirsiniz. Böylelikle saçınız taranırken zorlanmayacak ve kırılmayacaktır.


Kural 4- Taramaya tam tepeden başlamayın. Önce düğümleriniz varsa onları çözün. Parçalara ayırıp size zor gelen yerleri tarayın. Hepsi açıldıktan sonra tümünü tarayabilirsiniz.


Kural 5- Saçınızı günde beş kere taramayın... 2-3 günde bir tarayın.Saçınıza fazla yük bindirmemiş olursunuz.


Kural 6- Doğal kıldan yapılmış fırçalar kullanın. Bütün plastiklerinizi atın. Plastik fırçalar saçınıza zarar verir ve tararken gözlerinizden yaş gelebilir. Aynı zamanda metal ve ucu boncuk gibi olan fırçaları biliyor musunuz? İşte onlar da saça çok zarar vermekte, onları da atın.


Peki Ama Ne Kullanalım?


Doğal kıldan yapılmış tarakları kullanmak, saç sağlığı için son derece faydalıdır. Bu taraklar saçı tararken, saçın doğal yağının yukarıdan aşağı inmesini sağlayacak, ayrıca kırmayacak ve adeta bakım yapacak. Yani aslında saçı taramış değil, fırçalamış olacaksınız :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top