sivilce ve siyah noktalar için 3 farklı maske


Yağlı ve sivilceli ciltler için 3 farklı maske

Yağlı ,akne ve siyah nokta oluşumuna müsait cilt tiplerinin bakımı için alışılmadık 3 maske ile karşınızdayız!Dünyada yeni trend olmaya başlayan bu maskeleri deneyen kadınların yorumları  ise oldukça pozitif!’’Her şeyi denedim ama siyah nokta ve sivilce sorunum devam ediyor.’’ Diye şikayet ediyorsanız,evde kolayca yapılabilecek bu üç maskeyi denemenizi tavsiye ederim.

Kuru,karma,yağlı her cilt tipinde uygulanabilen bu maskeler,sivilce,siyah nokta oluşumu önlüyor,cildi gençleştiriyor.Özellikle karma ve yağlı cilt tiplerinde en iyi etkiyi gösteriyorlar.Bu üç sıra dışı maskeyi sırayla tanıtalım;

1-Aktif Kömür Maskesi

Çin ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılan kömür maskesi,özellikle burun yanaklarında ve T bölgesinde oluşan yağlanma ve siyah noktalar için en etkili maskelerden birisi! Kömürün yağları absorbe ettiğine(emdiğine) dair bilimsel kanıtlar zaten var.Çok yaygın olmasa da,internette ve büyük kozmetik mağazalarında tüp içerisinde hazır aktif kömür satılmakta.

Kullanılışı;Gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde kömür maskesini ince bir tabaka halinde siyah nokta ve sivilce sorunu olan bölgeler başta olmak üzere,tüm cilde uygulayın.20 Dakika bekleyin ve ardından ılık suyla durulayıp cilt kreminizi sürün.Bu maskeyi ayda 2-3 kez yapmanız siyah nokta ve sivilce sorunlarıyla baş etmek için ideal olacaktır.

Ayrıca,toz halindeki aktif kömür diş parlatıcı olarak ta çok iyi sonuçlar verir.


2-Pepto Bismol

Adını okuyunca oldukça şaşırıp,’’bu da ne?’’ demiş olabilirsinizJHemen açıklayalım;Pepto bismol yurtdışında reçetesiz olarak satılan ve mide sorunlarının çözümünde oldukça yaygın olarak kullanılan bir şurubun etken maddesi.Avrupa ve Amerika ‘da çok iyi bilinen bu şurubu,yurtdışına çıkıyorsanız veya çıkan bir tanıdığınız var ise, mutlaka sipariş edin!

Şurubunuz elinize ulaştığında , cilt lekeleri,sivilce ve siyah noktalarla savaşan yeni bir yardımcınız var demektirJ

Kullanılışı:Pepto bismol ‘ü,bir pamuk yardımıyla göz çevresi hariç cildinize yavaşça uygulayın.10 dakika bu şekilde bekleyin.Bu süre boyunca yüzünüzde hafif yanma ve kaşınma olabilir.10 dakika sonra bol su ile gözünüze kaçırmadan durulayın.Pepto bismol maskesi akne ve siyah noktalara iyi geldiği gibi,cilt yenileyici etkisi de vardır.Bazı kadınlar,cilt beyazlatma için arbutin kadar etkili olduğunu dahi söylemekteler.

Önemli uyarı;Peptobismol ‘ü Aspirine alerjisi olanlar kullanamaz.


3-Zerdeçal

Yüzyıllardır Hintli kadınların cilt yenileyici ve akne giderici olarak kullandığı Zerdeçal gerçekten de mucize bir bitki!Cilt için son derece gerekli olan antioksidanları içeren Zerdeçal,aynı zamanda iyi bir antibakteriyeldir.

Hazırlanışı;2 yemek kaşığı Zerdeçal ı,1 tatlı kaşığı bal ve yarım su bardağı süt ile karıştırın.Karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekleyin.Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın.Zerdeçal rengi nedeniyle cildinizde sarımsı bir leke bırakabilir,telaş yapmayınJ Cildinizi bu sarı görünümden kurtarmak için asla sabun kullanmayın ve çok durulamayın.Cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi tahriş etmeden temizleyin.


Uyarı:Bu maskelerin içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz veya duyarlılığınız varsa kesinlikle denemeyin.Alerjiniz olup olmadığından emin değilseniz,vücudunuzun herhangi bir yerinde küçük bir alanda deneme yapın,alerjik bir etki görmez iseniz yüzünüze uygulayın.

Sevgiyle kalın güzeller! J

 

 

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top