sivilceli ciltler için pratik öneriler


Birçoğumuzun ortak derdi; sivilceler! Onlardan kurtulmak kimi zaman öyle zor ki… Tam gitti deriz ve hoop bir tane daha çıkar.Sivilcelerden kurtulmak için önce doktora gitmenizi öneriyoruz. Sonra ise sizin için hazırladığımız maske tariflerini J

Tuzlu Su

Tuz içerisinde birçok mineral bulunur ve tuz sivilcelerinizdeki bakterilerin ölmesini, gerekli olan minerallerin alınmasını sağlar. Tuzlu su birçok sivilce tedavi yöntemine göre çok daha ekonomiktir.

Yumurtanın Beyazı

Yumurtanın beyazı ile yapılan maske, hem gözenekleri küçültür, hem cildi beyazlatır, hem de cildi fazla yağdan arındırır. Sivilcelere oldukça iyi gelen bu maskeyi  düzenli olarak uygulayın.

Yoğurt Maskesi

Cilt sağlığı için gerekli vitamin ve mineralleri içeren yoğurt, doğal bir antibiyotik olarak cildin iltihaplanan bölgelerini sakinleştirir. Ayrıca sivilce dışında yağ bezelerinin ve siyah noktaların oluşmasını da engeller.

Karbonat Maskesi

1-2 çay kaşığı karbonatı yarım su bardağı su ile karıştırıp uygulayın. Özellikle büyük sivilceleri kurutucu etkisi vardır. Cildinizin tahriş olmaması için çok fazla kullanmamaya dikkat edin.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top