yağlı saçlar için çözüm önerileri


Asi ve kabarık saçlar mı, yağlı saç mı zor derseniz kesinlikle yağlı saç daha zordur derim. Çünkü yağlı saç, yıkandıktan iki saat sonra bile hemen yağlanmaya başlayabilir. Sırf bu özelliği bile onu çok zor bir saç tipi haline getiriyor.Yağlı saç ile başa çıkması zor olsa da bazı yöntemlerle sorunlar aza indirilebilir. İşte o yöntemlerden bazıları;

Limon Suyu

Bir litre suya, 3 tane limonun suyunu sıkın ve durulama suyuna bu karışımı ekleyin. Yağ dengesini kontrol altına alacak ve aynı zamanda banyodan çıktıktan sonra saçınız ışıl ışıl parlayacak. Limon suyu sadece saçınıza değil, cildinize de çok iyi gelecek.

Yağlı Saçlar İçin Üretilmiş Şampuanlar

Yağlı saçlar için üretilmiş şampuanlardan kullanın. İçerisinde krem bulunan veya argan yağı gibi yağlar barındıran şampuanlar saçınıza iyi gelebilir ancak, yağlı olan saçınıza bir çözüm sağlamaz.

Elma Sirkesi

Yağlı saçlara etki eden diğer şey ise elma sirkesidir. Asit oranı yüksek olduğundan tıpkı limon suyu gibi çalışacak ve yağ dengesini düzenleyecektir. Sonuç almak için düzenli uygulamanız gerekir. Her duştan sonra, bir bardak elma sirkesini durulama suyunuza karıştırın ve saçınızı onunla durulayın. Ayrıca iyi duruladığınızdan emin olmalısınız. Yağlı saçın yağ dengesini sağlayarak, saçın canlı ve parlak görünmesine de yardımcı olur.

Dokunmayın!

Sürekli olarak saça dokunmak, elimizde biriken yağın saçta birikmesine ve bu da saçın yağlanmasına neden olur. Saçınızın daha fazla yağlanmasını istemiyorsanız ellerinizi saçınızdan uzak tutmanızda fayda var.

En Son Nemlendirme

Saçın yağlı olması demek, nemli olduğunu anlamına gelmiyor. Saçınızı nemlendirmek için banyo sırasında en son olarak nemlendiriciyi uygulayın fakat sadece saçın yarısına! Üst taraflara uygulanan nemlendirici kremler saçınızı daha çok yağlandıracağından,sadece uçlara uygulanan nemlendirici saçınıza daha iyi gelecektir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top