yoğurt maskesi ile saçlarınızı güçlendirin !


        Saçımızın sağlığı ve güzelliği için şüphesiz çok şey yapıyoruz. Bakım kremleri, kürler, nemlendirici maskeler, şampuanlar, yağlar…

        Saçlarımızın sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesi için,tüm bu bakımlardan daha önemli olan ise yeterli proteini almamız.Erişkin bir kadının günlük alması gereken protein 46 gram.Bu miktarı almayanımız çok azdır sanırım.

        Eğer yeterli proteini almanıza rağmen,saçlarınızı yeteri kadar sağlıklı bulmuyorsanız, yoğurtla yapacağınız saç bakım maskesi bu sorunu aşmanızda yardımcı olabilir. Hem çok ucuz hem de çok kolay hazırlanan  yoğurt maskesi şu şekilde yapılıyor;
        
        Bir kaba 4-5 çorba kaşığı yoğurt koyun. Biraz zeytinyağı ve biraz da lavanta yağı ekleyin. Lavanta yağı faydalı olmasının yanı sıra saçlarınızda hoş bir koku bırakacak. Saçınızın uzunluğuna göre bunu ayarlayabilirsiniz. Karıştırın ve maskeniz hazır!

        Maskenin uygulanışı; Önce saçınızı tutamlara ayırın. Ayırdığınız parçalara masaj yaparak özellikle uçlarına ve yukarıya doğru iyice yedirin. Her parçayı tamamladıktan sonra elinizle dolayın ve tepede toplayın. Bütün parçalara bu işlemi tek tek uygulayın. Bir saç bonesini saçınıza geçirin, 30 dk-1 saat bekletin. Sonra duşta, ayırdığınız saç tutamlarını teker teker açın ve durulayın. 

Maskenin faydaları; 
Saçınızı derinlemesine nemlendirecek ve parlamasını sağlayacak
Canlandıracak,  güçlendirecek
Protein bakımı yapacak ve kırılmasını azaltacak
Tamamen doğal olduğu için saça zarar vermeyecek
Cebinize hiç dokunmayacak 

Not: Bulabiliyorsanız organik yoğurt veya babaannemizin evde yaptığı yoğurt en ideali :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top