En Popüler 8 Fetiş


Dünyada en yaygın görülen 8 Fetiş türü

Fetişizm konusunda psikiyatri dünyası ikiye ayrılmış durumda...Geleneksel kuramlara göre konuyu ele alan grup fetişizmin bir hastalık olduğunu iddia ederken,karşıt görüşte olan grup ise,kimseye zarar verilmediği sürece fetişin doğal olduğunu savunmakta...

Son yıllarda yapılan psiko-sosyal deneyler ve klinik çalışmalara da gösteriyor ki fetişizm suç içermediği sürece gayet olağan bir yönelim...

Fetişistler ve Fetişizm alanında yapılan bilimsel araştırmalar,insanların en çok tercih ettiği fetiş türleri hakkında net veriler de sunmakta...Bu yazımda,dünyada en yaygın görülen 8 fetiş türünü sondan başa doğru sırayla ele alacağım.

8- Yetişkin Bebek (İnfantilizm)

Ülkemizde sık görülmese de,Batı ülkelerinde oldukça yaygın bir fetiş grubudur.Bu tür fetişi olan erişkin bireyler bebek gibi bakılmak,giydirilmek ve doyurulmak isterler.Altlarının bezlenmesini talep etmek de bir diğer yaygın Yetişkin bebek fetişi beklentisidir.


7-Pissing 

Dilimize İşeme&İdrardan zevk alma olarak çevirebileceğimiz pissing,genel itibarıyla kadının veya erkeğin pisuar olarak kullanılmaktan zevk almasını ifade eder.Yani,birey üzerine çiş yapılmasından zevk almaktadır.Tıp dilinde ise Ürolagnia denilir.Bazı porno filmlerde yer alan ‘’işemeli seks’’ sahnelerinin çoğu gerçek pissing fetişini yansıtmayan abartılı sahnelerdir.


6-Cross Dressing

Türkçe kelime karşılığı tam anlamı ifade etmese de,karşı cinsin kıyafetlerini giymekten ve onlar gibi görünmekten zevk almayı tanımlayan bir fetiş türüdür.Cross-Dressing ‘in argoda kısaltması Cd’dir.

Cross-dressing fetişi olan bir insan genellikle eşcinseldir(gay).Erkeklerde daha yaygın görülür.Bununla birlikte,CD olan bir insan eşcinsel olmayabilir,sadece kadın kıyafetleri giyinmekten zevk alabilir.Ülkemizde sık görülen fetiş türlerinden birisidir.


5- Spanking (Popo Şaplaklama)

Erkeklerde görülen bir fetiş türüdür.Kadını cezalandırmak için dizlerinin üzerine yatırır ve poposunu şamarlar.Bazı erotik komedi türü filmlerde görülen spanking,gerçek yaşamda özellikle sosyo-kültürel seviyesi yüksek olan erkeklerde görülen bir fetiş türüdür.


4-Deri&Lateks&Kauçuk Fetişizmi

Her üç materyalden yapılan kıyafet ve aksesuarlardan uyarılmayı ifade eden bir diğer yaygın fetiş türüdür.Özellikle deri kıyafet ve aksesuarlardan cinsel haz alan fetişistlerin bazı batı ülkelerinde kurduğu dernekler ve sosyal ağlar bile mevcuttur.


3-Röntgencilik & Teşhircilik

Carolina Üniversitesi’nin yaptığı bir çalışmaya göre,her üç kişiden birisi seks yaparken izlenilmekten zevk alıyor ve daha çok çok tahrik oluyor! Benzer veriler,dikizleme yani;röntgencilik için de bulunmakta...Hal böyle olunca,doğal olarak  teşhircilik ve röntgencilik en yaygın fetiş türleri arasında ilk üçte yer alıyor...


2-Ayak Fetişizmi

Üzerinde en fazla kafa yorulan,insanoğlunun bilinen en eski fetiş zevklerinden birisidir.Ayak fetişistleri konusunda psikiyatri camiası çok sayıda çalışma yapmış olsa da,konu tam olarak aydınlatılabilmiş değildir.

Ayak fetişizminin bir diğer özelliği ise en masum ve zararsız fetişlerden birisi olmasıdır.Yaygın olarak erkeklerde görülür.


1-BDSM 

Grinin Eli Tonu filminin de etkisiyle en yaygın fetiş haline gelmiştir.BDSM ;Bondage-Dicipline-Submiison-Mazohizm kelimelerinin baş harflerinden ismini almaktadır.Genel anlamı ise;ele geçirme,itaat,disiplin ve cezadır.

Bir taraf,karşısındakine bedensel acıyı da kapsayan emirler verir,karşı taraf bunlara itaat eder.Kısmi olarak köle (slave) fantezisini de içermektedir ama daha geniş kapsamlıdır.Kadınlarda erkeklerde nazaran daha  yaygın görüldüğüne dair bazı veriler mevcuttur.

Şu yazı da ilginizi çekebilir;Fetiş&BDSM türü seks fantezileri normal mi? http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Fetis-&-BDSM-turu-seks-fantazileri-normal-mi/7843

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top