Anal Seks Ve Sağlık


Ters İlişkiyi Sorunsuz Yaşamak İçin Neler Yapılmalı?

‘’Anal seks yapan kadınlar anlatıyor’’ isimli yazımda,ters ilişki deneyimi olan kadın ve bakire genç kız takipçilerimizden gelen yorumları aktarmıştım...İnanç,yaşam tarzı ve fiziksel özellikler gibi farklılıklar,kadınların anal ilişkiye bakış açılarını şekillendiren temel unsurlardır.

Bu yazımda ise,anal sex ve sağlık konusunu ele alacağım.Amacım;’’Sağlıklı ve acısız anal ilişki nasıl yaşanır?’’ sorusuna bilimsel cevaplar vermek.Hazırsanız başlayalım;

Ters ilişkinin sağlığa zararı var mı?

Anal defekasyon(büyük abdest) yapılmadan ve rektum(anal giriş) temizlenmeden yaşanan bir anal seks,hem erkek hem de kadın için bazı sağlık risklerini beraberinde getirebilir...Özellikle,kalın bağırsakta yaşayan anaerob bakteriler,erkeğin penisinden üretra ve mesaneye ulaşıp,sistit başta olmak üzere bazı enfeksiyonlara sebebiyet verebilirler.

Bu riski azaltmak kaliteli bir anal temizlik seti kullanabilirsiniz.Anal lavman yapabilen bu tür sex ürünleri,kadının psikolojik olarak da makattan ilişkiye daha hazır olmasını sağlarlar.


Kadınlar açısından anal seksin riskleri neler?

Başlıca üç risk söz konusudur.Bunlar;

1-Anal bölgede yer alan sfinkter kasının gevşemesi.

2-Anal bölge doğal ortamında (florasında) bulunan bakterilerin vajinaya geçmesi.

3-Bölgesel yırtılma ve çatlaklar

Şimdi bu riskleri ve olası çözüm yollarını ayrıntılı olarak açıklayalım;

Anal bölge kaslarının zamanla gevşeme riski;Sürekli arkadan ilişki yaşayan,anal seksi vajinal sekse tercih eden kadınlar için söz konusu olan bir durumdur...Sfinkter ismi verilen anal giriş kasları gevşer ve ileri aşamalarda büyük abdesti tutamama dahi söz konusu olabilir.

Bu risk,ayda 2-3 defa ters ilişki yaşayan kadınlar için geçerli değildir.Ölçülü ve makul sayıda yaşanan ters ilişki,anal kaslarda herhangi bir deformasyona neden olmaz.


Anal bölge bakterilerinin vajinaya geçmesi ve hastalık yapması riski;Makattan çıkan penis kesinlikle yeterli temizlik yapılmadan vajinaya alınmamalıdır.Bir diğer tavsiyem de,ters ilişkide kondom (prezervatif)kullanılmasıdır.Bu sayede,hem kadın,hem de erkek anal seks enfeksiyonlarından korunabilirler.

Anal yırtılma ve çatlaklar;Bilinçsizce yapılan ani zorlamalar anüste yırtılma ve fissür denilen çatlaklara neden olabilirler.

Anal bölge,vajina gibi yumuşak doku değildir.Tamamen kaslardan oluştuğu için,gevşeme ve esneme sağlanmalı,daha sonra anal ilişkiye girilmelidir.

‘’Acısız,ağrısız,zevkli ve kolay anal sex nasıl yapılır?’’ sorusunun cevabını adım-adım vererek yazımı sonlandırıyorum;

Adım 1: Büyük abdestinizi yapın.Ardından,yukarıda söz ettiğim anal temizlik ürünlerinden birisi ile anal girişi yıkayın.


Adım 2: Kaliteli bir anal açıcı ve genişletici kremi yarım tatlı kaşığı miktarında alıp,anal girişie ve çevresine 1 dakika boyunca masaj yaparak yedirin.Aşağıda kaliteli bir anal rahatlatıcı kremin resmi yer almakta.


Adım 3: Hijyenik silikondan üretilmiş kaliteli bir anal tıkaç ile,anal girişi dairesel hareketlerle genişletin.


Adım 4: Su bazlı kaliteli bir anal kayganlaştırıcıyı penise ve anal girişe 1 tatlı kaşığı miktarında uygulayın.Hemen arından acele etmeden,dairesel hareketlerle(iterek değil) penisi anal bölgeye yerleştirin.Bu aşamadan sonra da sakin ve yavaş ilerleyin.

Tüm bunlara rağmen ters ilişkiden zevk almıyorsanız,ağrı ve acı yaşıyorsanız,daha fazla devam etmeyin.Hemoroid(basur),anal çatlak v.b rahatsızlıklar da tüm bu adımlar eksiksiz uygulanmasına rağmen makattan ilişkiyi imkansız hale getirebilirler.

Sağlıklı ve güvenilir anal seks yaşamanın yollarını ve püf noktalarını açıkladığım bu yazı,dilerim işinize yarar.

Sevgilerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top