Argo Terimler Sözlüğü


Cinsellikle İlgili Argo Terimler Ve Anlamları

Özellikle erkeklerin dünyasında popüler olan argo seks terimleri,internetin yaygınlaşmasıyla birlikte,kadınlar tarafından da kullanılır oldu...Bu yazımda,günlük hayatta sıkça kullanılan veya duyulan argo terimlerin anlamlarını (dolaylı da olsa) açıklamaya çalışacağım.

Çavuşu tokatlamak

Erkek mastürbasyonu için kullanılan bir deyimdir,cümlede çavuş olarak ifade edilen erkek cinsellik organı olan penistir.

Elizabet

Yine erkek mastürbasyonunu ifade eden yarı Türkçe,yarı İngilizce bir kelimedir.Elizabet ile kastedilen,elle rahatlama ve boşalmadır.


Posta atmak

Her doyuma ulaşılan yani,orgazm olunan cinsel birleşmeyi ifade eder.Örneğin birisi;’’dün gece üç posta attım’’diyorsa,3 kez sonu boşalma ile sonuçlanan ardı ardına yaşanmış cinsel ilişkiden söz ediyordur.

Fingering

Kadın mastürbasyonunun İngilizce karşılığıdır.Anlamı ise;vajina ve/veya klitorisi parmaklayarak orgazm olmaktır.Genellikle bu sözcüğe sözlük sitelerinde sıkça rastlanır.

Sakso

Sakso veya saksafon,erkeğe yapılan oral sex için kullanılan kelimelerdir.Müzik aleti saksafonun çalınma şeklinin oral sekse benzetilmesi nedeniyle türetilmiş argo (slang) deyimdir.


Bızır

Klitoris için Anadolu’da kullanılan isimdir.

Malafat

Penis için Anadolu’da kullanılan sayısız isimlerden birisidir.Malafat kelimesi ‘’kılıfın içine giren her şeyi’’ ifade eder.Bu nedenle,anlam olarak her yöne çekilmesi kolaydır.


Vermek

Kadının bir erkeğin isteğini geri çevirmeyerek cinsel ilişkiye girmesini ifade eder.Genel anlam itibarıyla kadını aşağılayan bir kelime olmasına rağmen maalesef,kadınlar ve (özellikle genç kızlar) arasında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kaymak

Yine erkekler arasında kullanılan,kadını cinsel obje olarak gören iğrenç kelimelerden birisidir.Bir erkek bir kadınla cinsel ilişki yaşayıp,bunu arkadaşlarına hava atmak için anlatırken ‘’kaymak’’ kelimesini kullanabilir.

Şeftali

Kadın cinsel organını ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.Şeftalinin tüylü,pembemsi ve sulu yapısı,vajinaya benzetildiği için dolaylı olarak anlatılır.

Sapına su yürümek

Anadolu’da erkeğin çocukluktan çıkıp yetişkin olduğunu ifade etmek için kullanılır.Sap,penisi ifade eder.Su ise spermi.Yani ‘’sperm üreten genç erkek oldu artık’’ anlamına gelir.

Tarla çamurlu

Kadının regl (adet) dönemini ifade eden yine Anadoluya ait yerel bir deyimdir.

Muamele çekmek

Özellikle kadının cinsel ilişkiden önce erkeğe seks oyunları,oral seks ve fantezi yapmasını ifade eden bir deyimdir.Erkek için de kullanılır ama daha çok kadının yaptığı cinsel aksiyonları ifade eder.

Örneğin:’’Muamelesi sağlam’’ deyimi,iyi sevişen bir kadını ifade eder.


Not:Yukarıda da açıkladığım üzere,cinsel terim ve cümlelerin hepsi olmasa bile çoğu, kadını cinsel obje olarak gören,değerini düşüren erkek egemen toplum sözcükleridir.Mümkün olduğunca kullanılmaması,kullananların uyarılması isabetli olacaktır...Bu yazının amacı,bun tür terimleri duyup anlayamayan ve kimseye soramayan insanları bilgilendirmektir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top