Bekarlığa Veda Partisi Nedir Nasıl Organize Edilir?


Bekarlığa Veda Partisi Düzenlemek İsteyenlere 5 Öneri!

İngilizce ismi ‘’Bachelorette party’’ olan bekarlığa veda partisi,Batı kültürüne ait bir kutlama olsa da,ülkemizde de popülaritesi günden güne artmakta...

Bekarlığa veda partileri organize eden bir firmadan edindiğim veriler de artan ilgiyi kanıtlamakta.Kısaca bu verileri özetlemem gerekirse;2010 yılında toplam 78 adet bekarlığa veda partisi organize eden firma,2015 yılında 209 parti düzenlemiş!

Konunun diğer ilginç yanı ise;Kadınların düzenlediği bekarlığa veda partilerinin sayısı neredeyse erkeklere yaklaşmış durumda...Yani erkeklerin evlenmeden önce bir araya gelip dansöz veya striptizci kızlar eşliğinde eğlendiği bekarlığa veda partileri kadar,erkek dansçıların ortamı renklendirdiği kadın partileri de organize edilmiş.

Konuyu başlamadan önce bekarlığa veda partisi ne demek,neden kutlanıyor kısaca bundan söz edeyim,sonrasında bekarlığa veda partisi düzenlemek isteyenlere tavsiyelerde bulunayım.


Bekarlığa veda partisi ne anlama geliyor?

Evlilik arifesinde olan kadın ve erkeğin son kez bekarlığın tadını çıkaracağı,dilediğince eğleneceği partiye bekarlığa veda partisi deniliyor.Aslında simgesel bir anlamı olan bekarlığa veda partisindeki ana fikir;kızın veya erkeğin evlenmeden önce son bir defa daha çılgınca eğlenip,gözünün dışarıda olmaması.

Bekarlığa veda partisinin anlamını bu şekilde özetledikten sonra,parti düzenlemek isteyen gelin ve damat adaylarına tavsiyelerimizi sıralayalım;

Davetli seçimini isabetli yapın

Elbette en yakın arkadaşlarınızı davet edeceğiniz bir parti olacak ama unutmayın ki,bu partide herkes limitlerini biraz zorlayacak...Yani ortama ayak uyurmayan,yargılayan,negatif etki yapan bir insanı kankanız bile olsa davet etmemek,sonrasında onun gönlünü alacak aktiviteler yapmak daha doğru olabilir.


Konseptinizi belirleyin

Bekarlığa veda partisi denilince ilk akla gelen;erkekler için dansöz veya striptizci kız,kadınlar için dansçı erkek..Peki ya öncesi ve sonrası? Bu şovlar bir geceyi keyifli ve eğlenceli geçirmenize yetmeyecektir.O nedenle,bir tema (konsept) belirlemek isabetli olabilir.Örneğin;kadınların düzenleyeceği bir parti olacaksa;Lolita night (tüm katılımcıların liseli kız gibi giyindiği parti) veya Maskülen night (isteyenlerin erkek gibi giyindiği parti) geceyi daha renkli yapabilir.

Mekan seçerken iyi düşünün

Eğer evde organize edeceğiniz bir parti olacaksa öncesinde komşuları bilgilendirmek olası gürültü tepkilerini azaltacaktır.Ev, eğer çevre rahatsız olmaz ise, insanların kendisini en huzurlu hissedeceği mekandır.

Dışarıda bir bekarlığa veda partisi organize edecekseniz,seçtiğiniz mekan bu tür partileri kaldırabilecek alt yapıya ve sosyo kültürel olgunluğa sahip olmalıdır.Yeterli olgunlukta olmayan bir bar veya restoranda yapılacak bekarlığa veda partisi keyiften çok sıkıntı verebilir.


Sınırları belirleyin

Herkesin özgürce eğlenmesi ve partiden mutlu ayrılması esas hedef olsa da,alınan alkol ve cinsellik odaklı tema,dozun kaçmasına neden olabilir.Özellikle erkek partilerinde kadın dansçıların taciz edilmesi ve sonrasında yaşanan tatsızlıklar tüm partiyi kabusa çevirebilir.

Böyle can sıkıcı şeylerle muhatap olmamak için davetlileri parti başlamadan kibarca uyarmak,gerektiğinde sınırları çizmek faydalı olacaktır.Hatta bu iş için damat veya gelin adayının alkol almayan bir arkadaşını görevlendirmesi yararlı olabilir.


Profesyonel destek alın

Tüm bu önerileri tek başınıza yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız,mükemmel organize edilmiş bekarlığa veda partisi için profesyonel bir ekipten yardım almanız isabetli olacaktır.

Firma bulmakta zorlanıyorsanız veya güvenemiyorsanız, iletisim@guzelimguzel.com adresine e-mail gönderin.Kaliteli ve güvenilir parti organizasyonu yapan referanslı firmalara talebinizi iletir,güzel bir parti düzenlemenize yardımcı oluruz.(Bu hizmetimiz sadece kadınlar içindir).

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top