Boşanma sonrası cinsellik için 5 tavsiye !


Boşanma sonrası cinsellik için doğru partner seçimi

Boşanma veya eşin vefatı nedeniyle yalnız kalan kadın ( bilinen deyimle dul kadın) için hayat daha zorlayıcı olmakta...

Onca sosyal ve psikolojik sorun arasında  çok ön plana çıkmasa da,sağlıklı yaşanamayan cinsellik de yer almakta.Çevrenin boşanmış veya dul kadına bakış açısı,toplumun değer yargıları , kadının cinselliğe yaklaşımı gibi nedenler, bayanların erkeklerden kaçmasına neden olmakta,cinselliği adeta yasak bölge konumuna sokmaktadır.

Bu yazımda ,çalışan/çalışmayan fark etmeksizin,genç yaşında boşanan veya dul kalan kadınların cinsel hayatlarını sağlıklı yaşamaları için neler yapabileceklerini  açıklayacağım.

Dul veya boşanmış kadınlar için 5 sağlıklı cinsel hayat önerisi

1- Duygu ve dürtülerinizden dolayı suçluluk hissetmeyin

Boşanmış kadın travması diyebileceğimiz duygu ve düşüncelerin en yaygını,cinsel dürtülerden,seksle ilgili düşüncelerden dolayı suçluluk duymaktır.Oysa,ne yaşamış olursanız olun sizin için hayat devam ediyor...Çok sevdiğiniz kocanızla boşanmış olsanız da,eşinizi vefat etmiş olsa da, siz hayattasınız ve insan olarak bazı isteklerinizin olması gayet normal.Seksle ilgili düşünceleriniz ve arzularınız size utanç verdikçe,bu kısır döngü devam edecektir.Bu duygularınızla yüzleşip, suçluluk duymamayı başarmalısınız.


2- Sürekli  gözlem altındaymış gibi yaşamayın

Çevrenin ve ailenin boşanmış kadına bakışı hepimizin malumu...Peki,bu bakış açısına teslim olup ‘’biri bizi gözetliyor’’ tarzı bir yaşama teslim olmak mı çözüm? Elbette hayır! Emin olun,siz bu şekilde ürkek ve çekingen davranışlar sergilediğiniz sürece,üzerinizde çevrenin baskısını daha çok hissedeceksiniz.İşin traji-komik yanı ise,sizin bu tür davranışlarınız,toplumun üzerinize daha çok gelmesine neden olacaktır. 

En yakın arkadaşınızın kocası,mahallenin bakkalı,her gün bindiğiniz servisin şoförü...Tüm erkeklerle olduğunuz gibi iletişim kurun.Ne çekinin ne de kendinizden taviz verin! Yapmamanızı önereceğim tek şey ise,çevrenizden bir erkekle asla cinsellik yaşamayın.Bu tür bir cinsellik size ilerleyen zamanlarda sorunlar yaşatabilir.

3- İnternet ortamından tanıştığınız bir erkekle cinsellik yaşamayın

Sohbet(chat) ve arkadaşlık siteleri aracılığı ile tanıştığınız bir partner ile yaşayacağınız seks hayatı cazip gelebilir.Özellikle çevreden bir erkekle ilişki yaşayıp başını ağrıtmak istemeyen kadınlar bazen bu yöntemle bir erkek bulup cinsellik yaşamaktalar.Tercihinize saygı duymakla birlikte,bu yöntemle bir erkekle aşk ve ilişki yaşamamanızı öneriyorum.Her tür psikolojik sorunu olan erkeklerin (hepsi değil) yoğun olarak kadın bulmak için kullandığı sohbet odaları deyim yerinde ise tam bir tuzaktır.Sanal sohbet,sanal seks için düşünülebilir ama bu ilişkiyi reel yaşama taşımamanızı tavsiye ederim.


4- Seks oyuncakları kullanın

Boşanmış ve dul kadınların bazılarının arzuladığı halde gerçekleştirmediği isteklerden bir diğeri de vibratör veya dildo gibi seks oyuncakları ile cinsellik yaşayıp kendi başlarında orgazm olmaktır.Aslında son derece mantıklı bir istek.Bir erkekle duygusal ve bedensel ilişkiye hazır olmayan veya aşık olmadan sevişmek istemeyen kadınlar için en ideal tatmin yolu masturbasyondur.Ama elle yapılan mastürbasyonun yeterli tatmini sağlayamadığı durumlarda vibratör kullanılabilir.

Eğer seks oyuncakları satın almaya gizlilik ve güvenlik kaygılarınız nedeniyle cesaret edemiyorsanız, Güzelim Güzel'in kadın editörlerinin çalıştırdığı(hatta iki tanesi sizin gibi boşanmış olan) Güzelim Shop'tan huzurla alışveriş yapabilirsiniz.Mahremiyet konusunda son derece hassas olan Güzelim Shop' a girmek için yandaki reklamları tıklayabilirsiniz.


5- Para karşılığı partner bulmayın

Boşanma sonrası cinsel hayat için tercih edilen bir diğer yöntem ise jigolo siteleri aracılığı ile seks partneri bulmaktır.Bu alanda ülkemizde profesyonel hizmet veren firmalar yok denecek kadar azdır.Beden ve ruh sağlığınız için para karşılığı kiralanan bir erkekle sevişmeniz sakıncalı olabilir.

Boşanmış kadın cinsel partneri nasıl ve nereden bulmalı?

‘’O olmasın,bu olmasın peki kim olsun?’’ diye sorduğunuzdan eminim ! Eğer sağlıklı bir cinsellik yaşamak istiyorsanız tavsiyem şu;

Farklı sosyal ortamlara dahil olun; Bir hobinizle ilgili katılacağınız bir toplulukta  insanları rahatça gözlemleyebilir ve uygun partneri seçebilirsiniz.

Eğer böyle ortamlara girmenize maddi ve çevresel nedenlerle imkanınız yok ise, alanında uzman,kültürel kapasitesi yüksek,sağlıklı ve güvenilir erkekleri gözlemleyebileceğiniz mekanlara gidin,oralarda zaman geçirin.


Önemli; Yukarıda yer alan tüm öneriler aşık olmadan,sadece bedensel tatmin için yazılmıştır.Duygusallık olmadan asla cinsellik yaşayamayan bir kadınsanız bu tavsiyelerin sizin için bir önemi yoktur,dikkate almayın,değerlerinizle yaşayın.


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top