Çekici kadın olmanın yolları


Çekici bir kadın olmak için ne yapmalıyım?

Beğenilen ve arzulanan bir kadın olmak için yapılan çoğu şey,aslında bir işe yaramaz...Çünkü,sosyal medyanın (facebook,instagram,twitter,you tube  v.d) yanlış yönlendirmeleri müthiş bir bilgi kirliliğine neden olmakta,çekici olmaya çalışan kadınları komik durumlara düşürmekte...

Özellikle genç kızlar,çekici vebeğenilen bir insan olmak adına,televizyonlarda ve sosyal medyada yer alan yanlış bilgilere inanıp,kendilerini komik durumlara dahi düşürebilmekteler.Hal böyle olunca, çekici değil ama, yaptığı absürtlükten dolayı ‘’dikkat çekici’’ bir insan olmayı ancak başarabilmekteler.

Eğer klas bir çekicilikten söz ediyorsak,tuhaf şeylerle dikkat çekmek yerine, kaliteli ve istikrarlı sonuçlar getirecek yöntemler denemek daha akıllıca olacaktır.

Bu yazımda, kaliteyi ve seviyeyi düşürmeden,erkeklerin çekici bulduğu bir kadın olmanın yollarını sıralayacağım.

Çekici kadın nasıl olunur?

1- Kişiliğinize uygun bir tarzınız olsun

Tarz denilince akla sadece makyaj ve moda gelir...Oysa tarz,giyim-kuşamı da içine alan genel kişilik yansımasının tümüne verilen isimdir.Yaşınız,karakteriniz,hayata bakışınız,giyim zevkiniz,iletişim yöntemleriniz,bakımınız oluşturmak istediğiniz tarzın temel taşları olmalı.


2- İddialı olduğunuz fiziksel ve düşünsel yanlarınızı öne çıkarın

Vücudunuzda beğenilen bölgeleri ön plana çıkaran kıyafetler tercih etmek,fark edilmenizi sağlar.Ama bu öne çıkarma,maalesef günümüzde bedensel güzellikleri insanların gözüne sokmak olarak algılanıyor.Evet dikkat çekiyor,ancak bu şekilde elde edilen ilgi, çekici kadın olmaktan ziyade teşhirci kadın kategorisine sokuyor bizleri...Bu nedenle,abartısız,avamlıktan uzak bir tarz ile,bedensel güzelliklerinizi ön plana çıkarmanız önemli.

Özellikleri ön plana çıkarıp erkeklere çekici gelmenin bir diğer yolu da,yetenek,zeka ve düşünceler alanlarındaki meziyetlerinizi sergilemektir.Her ne kadar zeki kadın erkeklere çekici gelmez denilse de,bu tanımlama yanlıştır.Hatta,çoğu erkek zeki kadınları daha çekici bulur.


3- Entelektüel seviyenizi yükseltin

Sosyal medyada paylaştığınız yorum ve resimler,arkadaş ortamlarında yaptığınız analizler,günlük gelişmelere dair bakış açınız sizin ne kadar çekici olabileceğinizi belirleyen en önemli kriterlerden bazılarıdır.Entellektüel kapasitesi düşük ama,seksiliği ve güzelliği ile çekici olmaya çalışan kızlara, erkekler ağzının suyu akarak baksalar da,onları asla çekici bulmazlar.Onların koydukları yer çok nettir; ’’Seks için beraber olunacak bir kız!’’

Oysa,konuya başlarken de belirttiğim gibi,dikkat çekmekle çekici kadın olmak çok farklı alanlardır.Erkekleri farklı yönleri ile etkileyemeyen sadece dişiliğini öne çıkararak ilgi çekmeye çalışan bir kadının,erkeklerden ‘’cinsel obje ‘’ muamelesi görmesi de gayet doğaldır.

Tüm bu nedenlerden dolayı,kaliteli bir çekicilik sağlamak için entelektüel kapasitenin yükseltilmesi önemlidir.Düzenli kitap okumak,kültür-sanat faaliyetlerine katılmak,haftalık&aylık dergileri takip etmek,günlük en az bir gazete okumak kendinizi geliştirmek için yapabileceğiniz en güzel şeylerdir.


4- Güzellik ve çekiciliğin farklı kavramlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın

Kendisini yeterince güzel bulmayan çoğu kadın,çekici olmadığını da düşünür...Oysa çok güzel bir kadın bırakın çekiciliği,itici dahi olabilir! Çekicilik;bedensel,düşünsel ve ruhsal yansımalarınızın karşı tarafta yarattığı etkilerin toplamıdır.Bu nedenle,çekici olmak için güzel kadın olmak şart değildir.Aynı şeyi erkekler içinde söylemek mümkün...Çoğu bebek suratlı erkek kadınlara itici gelirken,çok da yakışıklı olmayan bazı erkekler,kadınlara aşırı derece çekici gelebilmektedir.


Yukarıda açıkladığım dört  başlık,çekici bir kadın olmanın sırları olarak da adlandırılabilir...Eğer dikkat çeken kadın olmak yerine,saygı da gören ‘’çekici kadın’’ olmayı tercih ediyorsanız,bu tüyolar kesinlikle işe yarayacaktır.

Bu Makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top