Cinsel İlişki Örnekleri-Resimli Anlatım


Cinsel İlişki Modelleri

Cinsellik sayfasında yer alan yüz civarı yazımda;vajinal,oral ve anal ilişkiye dair bilimsel örneklerle tavsiyelerde bulunmuştum...

Özellikle ters ilişki ve oral sex için denenebilecek en iyi pozisyonları resimli olarak açıkladığım yazılarım günde yaklaşık beş bin takipçim tarafından okunmakta.

Bu yazımda ise,en sık kullanılan cinsel birleşme ve sevişme pozisyonlarını karikatür resimli olarak açıklayacağım.

Misyoner Pozisyonu

En romantik seks pozisyonları isimli yazım da da açıkladığım üzere,misyoner pozisyonu,ülkemizde ve dünyada en popüler cinsel ilişki pozisyonudur.Aynı zamanda dünyanın en eski seks pozisyonu olarak da bilinir.

Hemen hepimizin bildiğine eminim ama,birkaç cümle ile misyoner pozisyonu nedir,nasıl yapılır? sorusuna cevap vereyim;

Kadın alta yatıp bacaklarını açar,erkek üzerine çıkar ve penisi vajinaya iterek birleşme yaşanır.Bu pozisyonun en büyük avantajları penetrasyon kolaylığı ve tenlerin tam temasıdır.


Kucak Pozisyonu

Kadının en fazla zevk aldığı cinsel ilişki modellerinden birisidir...Erkeğin kucağına oturan kadın,penisi istediği zevk noktalarına temas ettirebilir ve daha kolay orgazm olur.

İlgili yazı:Kadınların en kolay orgazm olduğu seks pozisyonları


At sürme (riding) Pozisyonu

İngilizce’de cow girl ve riding isimleri ile bilinen bu pozisyon Batılı ülkelerde daha yaygındır.Ülkemizde ise erotik ve porno filmlerin etkisi ile popüler olmuştur.

Erkek sırt üstü yatar,kadın erkeğin üzerine çıkar,at sürer gibi ileri geri hareket eder.Bu pozisyonda kontrol tamamen kadında olduğu için,daha fazla zevk alabilir.Lakin,erken boşalma sorunu olan bir erkek için uygun değildir.Çünkü,cinsel ilişkide ipler kadının elinde olduğu için kendisini kontrol edemeyip planlanandan önce boşalabilir.


Doggy

En tartışmalı sex pozisyonlarından birisidir...Seven tam sever,sevmeyen ise asla zevk almaz.Yani ortası olmayan bir cinsel tenasül pozisyonudur.

Doggy,yani domalma pozisyonunu erkekler,kadınlara nazaran daha fazla severler.Kadını ele geçirilmesi ve teslim alınması gibi iç güdüsel hazların yanı sıra,kadın kalçasının arkadan estetik görünümü de erkeklerin bu pozisyonu tercih etmesindeki bir bir diğer etkendir.

İlgili yazı:Erkeklerin en sevdiği sex pozisyonları


Peki kadınlar hiç mi sevmez domalma pozisyonunu?

Elbette seven kızlar ve kadınlar var.Ancak,özellikle eğri penisler doggy pozisyonunda vajinaya ters açıyla girdiği için,vajina arka duvarlarına daha fazla basınç uygularlar.Bu basınç,kadının üretrasına baskı yaparak ''çiş gelme'' hissi yaşatır ve rahatsızlık verebilir.

Ülkemizde en sık kullanılan cinsel ilişki modellerine dair bir anket verisini paylaşarak yazımı sonlandırıyorum;

•Evli çiftlerin yaklaşık % 75 ‘i misyoner pozisyonunu tercih ediyor.

•At sürme pozsiyonu genellikle 20-30 yaş arası genç evliler ve sevgililer tarafından tercih ediliyor.

•Doggy pozisyonunu eşi istediği için yapan ama zevk almayan kadınların oranı yaklaşık %55.

•Yaş ilerledikçe sevişme esnasında denenen pozisyonlar azalıyor.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top