Cinsellik Rehberi-2


Cinsellik Soruları Ve Cevapları 

Bir önceki ‘’Cinsellik Rehberi’’ yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz...Bu yazımda da, seks yaşamında sıklıkla akla gelen ve sorulamayan soruların cevaplarını vermeye çalışacağım.

Evli Kadın veya Erkeğin Mastürbasyon Yapması Normal mi?

Aslında,evli veya karı-koca dan ziyade,ilişkisi olan demek daha isabetli..Çünkü,insanlar evlenmeden de farklı seviyelerde cinsellik yaşıyorlar.

Bu kısa açıklamanın ardından,gelelim sorunun yanıtına;Evet normal...Yani,sağlıklı cinsel hayatı olan bir kadın veya bir erkek dahi mastürbasyon (özdoyurum) ile kendisini tatmin edebilir.Bunu yaptığı için orgazm sonrasında kendisini eşi veya sevgilisine karşı suçlu hisseden önemli sayıda insan var...Oysa,yapılan düşünsel anlamda bir aldatma olsa dahi,bir ihtiyaçtır.

Birbirlerini deliler gibi seven,mükemmel bir sex hayatı olan çiftlerde bile,bireylerin bazen kendi iç dünyalarıyla baş başa kalma isteği aslında psikolojik bir gereksinimdir.

Aşırıya kaçmadan(haftada bir veya 2 kez),ilişkideki seks hayatına zarar vermeden ve mümkünse karşı tarafın haberi olarak yapılacak bir mastürbasyon,seks hayatını canlandırmaya yardım eder.Dolayısıyla suçluluk duyacak bir şey yok..Yeter ki paragrafın başında sıraladığım hususlara dikkat edin...

Sevişirken Canımın Acıtılmasını İstiyorum Bu Normal mi?

‘’Sert seksin sırları’’ isimli yazımda detaylı olarak açıkladığım bir konu aslında...Burada da kısaca özetlemek gerekirse;

Kadın ve erkekler,fantezi ve değişiklik amaçlı BDSM seks yaşayabilirler.Bu tür farklı fantaziler cinsel hayata renk katmaya yardımcı da olur.

Bir de ,fanteziden bağımsız olarak,psikolojik kökenli bir sadizm veya mazoşizm dürtüsü belirebilir.Yani,acı çektirme veya acı çekmekten zevk alma bir yaşam tarzına dönüşebilir...Elbette ilişkideki taraflar buna razıysa ve zevk alıyorlarsa sorun yok.Lakin,bir taraf istediği halde karşı taraf bu tür cinsel zevklere ‘’sapkınlık’’olarak bakıyorsa,evlilikte yahut ilişkide sorun yaşanması kaçınılmazdır.

Tavsiyem;Fetiş&BDSM türü cinsel zevklerinizi eşinizle açıkça konuşun.Onu korkutmayacak şekilde yaklaşın.Eğer kabul eder ise,beginner denilen başlangıç seviyesi BDSM&Fetiş Sex Oyuncakları satın alarak fantezilerinizi yaşayın.

Dayatma,zorlama gibi uygun olmayan yöntemlerin eşinizi sizden cinsel anlamda soğutacağını aklınızdan çıkarmayın.

Eşimle Sevişirken Aynı Anda Boşalamıyoruz,Birlikte Orgazm Olmak İçin Ne Yapmamız Gerek?

Çiftlerin en sık yaşadığı cinsel sorunlardan birisi de bu dur...Genellikle kadın tam zevke geldiği anda erkek erken boşalır..Erkek mahcup,kadın ise öfkeli şekilde sırtını döner yatar...Tersi de daha az yaşanmakla birlikte mümkün.Yani kadının erken ,erkeğin ise geç boşalması.

En çok istenen ise,her iki tarafında sekste doruk noktasına birlikte ulaşması ve aynı anda boşalmasıdır.Ancak bu kolay bir şey değildir.Çünkü,yapılan anket çalışmaları gösteriyor ki,cinsel açıdan uyumları mükemmel olan çiftlerde dahi,her 10 sevişmeden ancak 6-7’si birlikte orgazmla sonuçlanıyor.

Tavsiyem;Bu noktada yapılacak üç şey var ve erkeğe biraz daha fazla görev düşüyor...Yapılabilecekleri sıralayalım;

•Ön sevişme süresini uzatın,cinsel birleşmeye odaklı seks yapmayın.

•Erkeklerde boşalma süresini uzatan geciktirici krem ve spreylerden destek alın.

•Kadının daha fazla haz alarak daha kolay orgazm olmasını sağlamaya yardımcı olacak orgazm kremleri ve klitoris uyarıcı seks oyuncakları kullanın.

Seks Oyuncakları Bağımlılık Yapar mı?

Vibratör,dildo,belden bağlamalı penis gibi seks oyuncakları kullanmak isteyen çoğu insan ister istemez bu soruyu aklına getirir...’’ya bunlar bağımlılık yaparsa,ya eşimden zevk almazsam,ya vajinal duyarsızlık gelişirse...’’

Daha önce bazı yazılarında açıkladığım üzere,seks oyuncağını amaç değil araç olarak görürseniz,cinsel yaşamınıza faydadan başka bir şeyi dokunmaz.

Yani,eninde sonunda bir oyuncak ve yetişkinlerin cinsel mutluluğu için tasarlanmış ürünler.Bir farklılık,değişik bir renk,hepsi o kadar.

Bundan fazla bir anlam yüklemek,(örneğin seks oyuncakları olmadan eşle sevişememek) sex oyuncağını araç olmaktan çıkarıp,cinsel hayatın merkezinde olan bir amaç haline getirir.

Özetle,cinsel hayatınıza renk katabilecek,zevkinize uygun tüm güzellikleri çok fazla anlam yüklemeden ve ilişkinizi yıpratmadan yaşayın.Bir zararı olmaz.

Not: Seks oyuncakları satın almak isterseniz sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop'u ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top