Denizde veya havuzda sevişmek sağlığa zararlı mı?


Suda sevişmek zararlı mı? 

Suyun kaldırma kuvvetinin verdiği hafiflik ve rahatlama hissi,özellikle yazın denizde veya havuzda cinsel ilişki isteğini tetikleyebiliyor...Bazılarımız bu arzuya yenik düşüp ıssız ve tenha bir köşede su içinde seksin tadını çıkarırken,bazılarımız son derece haklı nedenlerden dolayı bu isteği erteliyor...İnsanların su içinde sevişmekle ilgili akıllarına takılan soruların en önemlileri şunlar;

* Suda sevişirken vajinaya su kaçar mı ve bu su sağlığa zarar verir mi?

* Deniz suyu vajinayı tahriş eder mi,cinsel ilişki esnasında canım yanar mı?

* Havuzdaki klor vajinaya zararlı mı?

Sırasıyla hem bu soruları yanıtlayalım hem de suda sevişmeye dair bilimsel tavsiyelerde bulunalım;


Denizde /havuzda/jakuzide/küvette sevişirken vajinaya su kaçar mı?

Bilimsel doğruluğu kesin olarak teyit edilmese de,suda sevişirken vajinaya kaçan suyun hava embolisine neden olup sağlık sorunları yaşattığını iddia eden iki vaka bildirilmiştir.

Bu vakaların haricinde su içerisinde sevişmenin vajinaya su kaçırdığı veya hava embolisi yaptığına dair bir veri yoktur.

Deniz suyu vajina içerisindeki dokuları tahriş eder mi?

Vajina içi yumuşak dokudur ve kendine has bir PH değeri vardır.Bu nedenle tuzlu su vajinayı tahriş edebilir.Özellikle ilişki esnasında penisin sürtünmesi tahrişin derecesini artırabilir.

Havuz suyundaki klor ve diğer kimyasallar vajinaya zarar verir mi?

Klor cilde zararlıdır...Aynı şekilde, vajina içi dokulara da zarar verebilir.Ayrıca,havuz sularında bulunan zararlı bakteriler cinsel ilişkiyle vajinaya ulaşıp, hastalıklara neden olabilirler.


Su içinde sevişirken nelere dikkat etmek gerek?

Öncelikle yapmanız gereken şey, kaliteli bir kayganlaştırıcı ile vajina ve penisi ilişkiye hazırlamak...Deniz ve havuz suyu vajinal kuruluğa neden olup,ağrılı bir cinsellik yaşanmasına yol açarlar.Bu sorunu aşmanın en sağlıklı yöntemi ise kayganlaştırıcı kullanmaktır.

Diğer bir konu suyun kaldırma kuvvetine güvenip aşırı zor ve riskli pozisyonlarda sevişmemek.Bu tür pozisyonlar kaslara kramp girmesine neden olurlar.Kramp derin sularda ciddi risk yaratır.

Ve elbette güvenlik...Güvenliğinden emin olmadığınız yerlerde suda seks yapmayın.Kültürünü bilmediğiniz yabancı ülkelerin denizlerinde ve havuzlarında sevişmeyin.

‘’Mutlaka suda sevişmeyi deneyeceğim !‘’ diyorsanız, tavsiyem; Evdeki küvet veya jakuzide başlayın, edindiğiniz tecrübeye göre deniz veya havuzda devam edin.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top