Dildo nedir dildo nasıl kullanılır ?


Dildo nedir, en iyi dildo hangisidir?

Realistik Penis adıyla da bilinen dildo,en çok tercih edilen seks oyuncaklarından birisidir.Temel işlevi vajinayla cinsel birleşme yaşayarak kadının orgazm olmasını sağlamaktır.

Başka bir yazımda da ele aldığım üzere,dildo ile vibratör genellikle karıştırılan iki kavramdır.İkisinin arsındaki temel fark;Dildo (realistik penis) bir titreşim motoruna sahip değildir.Sadece elle ileri-geri itilmek suretiyle kullanılır.Vibratör ise titreşim üreten bir motora sahiptir.İlişki esnasında titreşimler genital bölgeyi uyarır ve ikili bir etki ile cinsel birliktelik yaşanır.

Özellikle ilk kez seks shop alışverişi yapacak kadınlardan sık gelen soru ;’’Sizce vibratör mü almalıyım yoksa dildo mu?’’ sorusudur.Bu sorunun cevabı tercihlere göre değişir.Örneğin bir kadın sadece hissederek ve iterek daha çok zevk alırken,başka bir kadın birleşme esnasında yayılan titreşimden haz alabilir.

Bu yazımda,tercihini realistik penisten (dildo) yana yapmak isteyen kadınlara yardımcı olabilecek tavsiyelerde bulunacağım. 

En iyi dildo hangisi?

Bir seks oyuncağın kalitesini belirleyen iki temel faktör vardır;

*Kullanılan malzemenin sağlıklı olması

*Ürünün  uzun ömürlü olması

Bu iki kritere göre gerçekçi penisleri inceleyelim;

Kauçuk ve Plastik Dildolar

İlk üretilen ve halen yaygın olarak satılan dildo (gerçekçi penis) türüdür.Bu ürünlerin kullanımı giderek azalsa da,özellikle ucuz seks shop alışverişi yapmak isteyen insanlar tarafından hala tercih edilmektedir.Sağlık açısından iki temel sakıncası vardır;

*Kauçuktan yapılan dildoların temizlenmesi ve hijyen sağlanması zor olmaktadır.

*En önemli sakıncası ise Fitalat (phytalat) içermesidir.Fitalat nedir kısaca açıklayayım;Plastiğin sertliğini azaltmak ve esneklik kazandırmak için kullanılan kimyasal bir maddedir.Ftalat’ın  bir sürü sağlık sorununa neden yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.Çoğu kaliteli seks shop üreticisi firma,ürünlerin ambalajında ‘’phytalat free’’ yani fitalat içermez etiketine yer vermektedir.Bu nedenle,vibratör veya dildo alırken bu etiketi arayın.Bazı markalar bu etiketi yapıştırmadığı halde kaliteli ve fitalat içermeyen ürünlere sahiptirler.Bu durumda,ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için alışveriş yaptığınız sex shop mağazasından destek rica edin.


Cyberskin Dildolar (Ten dokusunda olan dildolar)

Cyberskin aslında gerçekçi ten dokusunda dildo ve vibratör üreten bir firmanın tescilli markasıdır.Ancak rakip firmalar da aynı malzemeyi üretmeyi başarmışlar ve bu isim yerine ten dokusu,ten hasassiyeti,realistik,gerçekçi ten dokusu gibi isimler kullanmışlardır.

Gerçekçi ten dokusunda olan dildolar,şu an en fazla satılan ürünlerdir.Penis duyarlılığına sahip bu ürünler alınan zevki artırmaktadır ve sağlıklıdır.Tek dezavantajı ise temizlenmesinde dikkatli olunmalı,ılık su ve sabunla yavaş hareketlerle yıkanmalıdırlar.


Silikon Dildolar

Son yılların en popüler ürünüdürler...Kolay temizlenmesi,alerji yapmaması,uzun ömürlü olması nedenleriyle çok talep gören ürünlerdir.Silikon dildolar,Cyberskin(ten dokusunda) olan dildolar ile aynı ten hassasiyetine sahip olmakla birlikte en büyük avantajı kolay temizlenmesidir.


Cam Dildolar

İsminden de anlaşılacağı gibi camdan yapılan dildolara verilen isimdir.Cam doğadaki en saf ve temiz maddelerden birisi olduğu için,cam dildo da aynı kategoride yer alan,kolay temizlenen ve aşınmayan bir üründür.

Normalde asla ilişki esnasında kırılmaz.Ancak üzerine oturmak,aşırı basınç uygulamak gibi nedenlerle çatlayabilir.Çatlama durumunda o ürününün kesinlikle kullanılmaması gerekir.


Metal Dildolar

Son yılların trend ürünlerinden birisi de metal dildolardır.Çok talep edilen bir ürün olmasa da,düz ve pürüzsüz bir dildo ile seks yapmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.Ömrü çok uzundur ve siz sıkılmadığınız sürece kullanabilirsiniz.Kolay temizlenebilmesi ise bir diğer avantajıdır.


Dildo kullanan kadınların yorumları ise genelde şu şekilde;’’Vibratörün yaydığı titreşimden hoşlanmıyorum.Bu nedenle dildo tercih ediyorum ve oldukça memnunum.’’

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan,kadınların çalıştırdığı Mahrem Shop’ta onlarca farklı dildo çeşidi bulunmakta.Güven ve huzurla alışveriş yapabilirsiniz.

Mahrem Shop ''Realistik Penisler''sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-dildolar/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top