Edging Nedir Seks Hayatına Faydaları Nelerdir?


Edging Nedir Seks Hayatına Faydaları Nelerdir?

İngilizce ‘’edging’’ denilen kavramı şu şekilde açıklamak mümkün;Mastürbasyon veya sex esnasında tam boşalacağı sınıra kadar gelip,o noktada kendini kontrol ederek orgazmı ertelemek ve tekrar sekse başlamak,bu şekilde ardı ardına hiç boşalmadan sevişmek.

Edging kavramı aslında cinsel yaşamda eski bir kavram.Özellikle erkekler boşalmayı ertelemek için cinsel ilişki anında tam boşalcakları anda penisi geri çekip ilişkiyi uzatmaya çalışırlar.Ancak edging sadece bu aksiyonu içermeyen,psikolojik ve fiziksel boyutları da olan farklı bir kavram.Şöyle açıklamaya çalışayım;

Edging,orgazmı erteleyerek,orgazm yaşamadan seksten zevk alma haline verilen isim.Yani,orgazmsız orgazma edging dersek sanırım daha açıklayıcı olacak.


Peki insanlar neden edginge bu kadar ilgi duymaya başladı?

Özellikle kadınlar arasında hızla yayılan,sınıra gelip orgazmı ertelemenin fiziksel ve psikolojik bazı avantajları bulunmakta.Bunlara kısaca göz atacak olursak;

Edging,psikolojik olarak kadının kendisini güçlü hissetmesini sağlar;Mastürbasyon ve seks esnasında sürekli orgazmı erteleme dirayetine sahip olan kadın ve kızlar bir süre sonra bu ertelemenin orgazmdan daha fazla zevk verdiğini söylemekteler.

Edging,kadının daha fazla uyarılmasına yardımcı olabilir;Orgazmı erteleyerek,vücudunun tüm erojen bölgelerini keşfetmesine olanak sağladığı için,kadın daha fazla zevk alabilir.

Edging,çiftlerin sekten alacağı zevki artırmaya yardımcı olabilir;Birlikte orgazmı sınıra getirine kadar zorlayıp erteleme kararı alan çiftler,durmaksızın,istekleri ve arzuları hiç tükenmeden saatlerce seks yapabilirler.Tabi bu noktada her iki tarafında kararlı,kontrollü ve azimli olması şarttır.Bu harmoni bir kere yakalanırsa,sürekli hale gelebilir.

İdeal erteleme süresi ve sayısı ne olmalıdır?

Yani insanlar orgazmı kaç kere erteleyerek,kaç saat mastürbasyon veya cinsel ilişki yaşamalıdır? Bu sorunun cevabı bireylerin psikolojik,fiziksel ve hormonsal durumlarına göre değişir.Lakin,ortalama sağlıklı yetişkinler için uzmanların önerdiği erteleme sayısı ve süresi şu şekilde;

En fazla 3 saat,4 orgazm.Yani üç saatlik bir zaman diliminde 4 orgazmı erteleyip,beşincide çok şiddetli bir orgazm yaşamak yeterli.Bu süreyi 6-7 saat,ertelenen orgazm sayısı da 12-13 olan kadın,erkek ve çiftler olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.


Edging yaşamak isteyenlere tavsiyelerim ise şu şekilde;

Çiftseniz,önce ayrı-ayrı mastürbasyonda ertelemeyi deneyin.

Tek kadın veya erkekseniz,sex oyuncakları kullanarak bu ertelemeyi yaşamanız daha kolay olacaktır.

Zorlu ve irade gerektiren bir süreç olduğu için başarısız olduğunuzda yılmadan denemeye devam edin.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top