En İyi Kayganlaştırıcı Hangisi?


Kayganlaştırıcı Çeşitleri 

Seks hayatımızda giderek daha fazla yer edinen kayganlaştırıcılar hakkında maalesef yeterli bilgiye sahip değiliz...Ağrısız ve acısız cinsel ilişkiye zemin hazırlayan kayganlaştırıcılar kendi içerisinde gruplara ayrılmakta.

Bu yazımda,kayganlaştırıcı jel ve kremleri yapıldıkları maddelere göre sınıflandırıp,artı ve eksilerini açıklayacağım.Yazımın sonunda ise,üç kayganlaştırıcı tavsiyesinde bulunacağım.

Kayganlaştırıcı Türleri 

1-Silikon Kayganlaştırıcılar

İsmine bakınca sağlığa zararlıymış gibi bir algı oluşan silikon bazlı kayganlaştırıcıların aslında hiçbir zararı yoktur.Hipoalerjenik olması (alerji yapmaması) ve deriden emilmemesi,silikon kayganlaştırıcı jellerin en büyük avantajları.

Su ile temasında akıp gitmeyen ancak sabun ile yıkandığında kolayca vücuttan arınan silikon kayganlaştırıcılar,yoğun bir kıvama sahiptirler. Silikon bazlı kayganlaştırıcı jel ve kremlerin en büyük dezavantajı ise çamaşırda leke bırakma ihtimalidir.Bu nedenle çıplak kullanılması tavsiye edilir.


2-Su bazlı kayganlaştırıcılar 

Su bazlı kayganlaştırıcılar sağlık açısından sıfıra yakın riske sahiptirler...Özellikle anal sex için tercih edilirler.Nedeni ise;Uygulandığı bölgede deriye teması engelleyen güçlü bir bariyer oluşturmasıdır.Ayrıca tüm seks oyuncakları ile güvenle kullanılabilecek bir kayganlaştırıcı türüdür.

Silikon bazlı kayganlaştırıcılara göre daha ekonomik ve bol çeşidi olan su bazlı kayganlaştırıcıların dezavantajı suda kullanılamamasıdır. Su ile temasta ,sabuna gerek kalmaksızın vücuttan kolayca akıp gider.

Gliserin içeren su bazlı kayganlaştırıcıların üriner sistem enfeksiyonlarını artırdığına dair bazı klinik veriler de mevcuttur.Bu nedenle, gliserin içermeyen su bazlı kayganlaştırıcıları tercih edin.


3-Yağ bazlı kayganlaştırıcılar

Meyve,sebze ve bitki tohumlarından elde edilen doğal yağların kayganlaştırıcı olarak üretilmiş formlarıdır.En bilinenleri Hindistan cevizi yağı ve argan yağıdır.

Yapılan bazı bilimsel araştırmalar cinsel ilişkide meyve ve sebze yağlarını kayganlaştırıcı olarak kullanmanın sağlık açısından riskli olduğunu kanıtlamıştır.Hijyenik olmayan ve bakterilerin üremesine elverişli olan bitki yağları bazı genital hastalıklara zemin hazırlayabilirler.

Konuya sağlık açısından bakıldığında evde bulunan vazelin,nemlendirici krem,el ve vücut losyonu gibi kozmetik ürünlerin de kayganlaştırıcı olarak kullanılması sakıncalıdır.Özellikle alkol içeren nemlendirici krem ve losyonlar genital bölgede acı ve tahrişe neden olurlar.


En iyi / en etkili kayganlaştırıcı hangisi? sorularını yanıtlayarak yazımı sonlandırıyorum;

Hot Glide Su Bazlı Kayganlaştırıcı Jel

Avrupa’nın en büyük cinsel bakım firması olan Hot firmasının ürünüdür.Avusturya’dan ithal edilen Hot Süper Glide,su bazlı kaliteli bir kayganlaştırıcıdır.


Hot Süper Glide Yenilebilen Kayganlaştırıcı Jel

Yine Hot firmasının ürünü olan Süper glide,değişik meyve aromalarına sahiptir.Ağza temasında ve yutulmasında sağlık açısından hiçbir risk yoktur.Bu nedenle hem kayganlaşma sağlar hem de uygulanan genital bölgeye yapılan oral seksi daha zevkli hale getirir.


Best Man Anal Kayganlaştırıcı Jel

Spesifik olarak ters ilişki için üretilmiştir.Kıvamı daha yoğundur ve kuvvetli bir bariyer sağlar.Bu sayede anal seksin daha acısız ve kolay yaşanmasına katkıda bulunur.


Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı kayganlaştırıcı çeşitleri bulunmakta...Mahremiyetinize gösterilen kadın özeni huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop KAYGANLAŞTIRICILAR sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/kayganlastiricilar/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top