En Sağlıklı Vibratör Hangisi ?


Vibratör Ve Dildo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vibratör ve dildo başta olmak üzere, tüm sex oyuncakları için temel endişe,ürünün yapıldığı materyalin sağlığa zarar verip-vermediğidir...

Hatta çoğu kadın,vibratör kullanmak istese dahi,sırf bu kaygıdan dolayı seks oyuncağı almaktan vazgeçmektedir.Aslında duyulan kaygı oldukça yerinde ve önemli.Çünkü,bırakın yetişkin oyuncaklarını,günlük yaşamda kullanılan çoğu araç-gereç dahi insan sağlığı açısından ciddi riskler taşımakta.

Bu yazımda,seks oyuncaklarının yapıldığı malzemeler neler,hangisi en kaliteli ve sağlıklı? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağım...Dilerim bu yazı kaygılarınızı azaltıp,vibratörle cinsel deneyim yaşamanıza yardımcı olur.

Vibratör,dildo,anal tıkaç gibi seks oyuncaklarının yapıldığı 5 ana ürün grubu vardır.Bunlar;

Kauçuk/Lateks

Polivinil Klorür (PVC)

Silikon

Cam

Metal (Alüminyum ve Çelik)

Şimdi sırasıyla bu materyalleri detaylı inceleyelim;

Kauçuk

Kauçuk,seks shop ürünleri yapımında kullanılan en eski ve ucuz malzemedir...Hatta ilk vibratör ve dildoların tümü kauçuktan üretilmişlerdir.80’li yıllarda üretilen yetişkin oyuncaklarında Kauçuk içerisine,yumuşatıcı olarak Fitalat isimli madde eklenir ve tene yakın bir his vermesi sağlanırdı..Sorun da tam bu noktada ortaya çıktı.Çünkü yapılan tıbbi çalışma ve analizler gösterdi ki,Phytalat (fitalat),ciddi bir kanserojen madde.İşte bu nedenle,merdiven altı firmalar hariç,kauçuktan sex oyuncağı üreten firma kalmadı.

PVC 

PVC,günümüzde dünyada tüm sektörlerde en çok kullanılan materyallerden birisidir...Gelişen teknoloji ile birlikte,sağlığa zarar vermediği onaylanan PVC türevleri üretilmektedir.Yani insan vücudu ile etkileşime girmeyen kaliteli PVC üretilmektedir.Lakin,PVC gözenekli bir materyaldir.Yani,gözeneklere giren bakteri ve virüsler tam anlamıyla temizlenememe riskine sahiptir.Özellikle vibratör ve anal tıkaç gibi,anal kanala ve vajinaya giren ürünlerin %100 hijyen edilebiliyor olması önemli bir konudur.

Silikon

Son yılların çığır açan materyallerinden birisidir...Ancak silikon konusunda pek bilinmeyen bir gerçeği açıklamakta fayda var;

Vibratör ve dildo yapımında kullanılan silikon grubu ‘’yiyecek seviyesi ‘’ veya ‘’mutfak ürünleri’’ derecesindeki silikondur.Yani,silikon pişirme tepsisi,silikon çatal v.d...Bu ürünlerin yapıldığı silikon oldukça güvenlidir ve yeme-içme ile vücuda hiçbir zarar vermez.

Yiyecek seviyesi silikonun bir üst seviyesi ise medikal silikondur...Medikal silikon göğüs implantalarında kullanılan %100 güvenilir bir malzemedir.Ancak fiyatı doğal olarak pahalı olduğu için,medikal silikondan üretilmiş vibratörler ve dildolar da pahalıdır.

Cam ve Metal

Çok yoğun talep olmasa da yüzeylerinin gözeneksiz olması nedeniyle tercih edilebilecek diğer materyallerdir.Cam ve metal sağlıklıdır ama aşırı sert doku,bu malzemeden yapılmış seks oyuncaklarının fazla tercih edilmemesine neden olmaktadır.

Özetle;

Vibratör,belden bağlamalı yapay penis,anal tıkaç  veya dildo alacaksanız,öncelikle CE sertifikasına bakın.Silikon ürünleri tercih edin.Mümkünse ve bütçeniz uygunsa medikal silikon ürünleri satın alın.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta plastik ve kauçuktan üretilmiş hiçbir seks oyuncağı satılmaz.Çoğunluğu silikondan üretilmiş sağlıklı seks shop ürünlerini güvenle satın alabilirsiniz.

Mahrem Shop’a gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top