En ilginç seks soruları -2


Cevabı en çok merak edilen seks soruları

‘’En ilginç seks soruları ‘’ isimli makalenin devamı niteliğinde olan bu yazımda, cinsellikle ilgili en çok merak edilen şeyleri yanıtlamaya devam ediyorum... Serinin ilk yazısını da okumak isterseniz, en alttaki linki tıklayabilirsiniz.

Soru 1 : Kadın orgazmının erkek orgazmından uzun sürdüğü doğru mu?

Evet doğru.Fiziksel ve genetik özelliklere göre değişmekle birlikte,erkek orgazmı ortalama 6 saniye sürer.Kadın orgazmı ise ortalama 20 saniye devam eder.Hatta, 5 dakikadan fazla süren kadın orgazmı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.


Soru 2:Burnu,elleri veya ayakları büyük olan bir erkeğin penisi de büyük müdür?

Diğer bazı yazılarımda da cevapladığım bir soru....Hayır.Erkeğin diğer vücut bölgeleri ile penis boyu ve kalınlığı arasında bir korelasyon(bağlantı) yoktur.

Penisi büyük olan bir erkek; kısa boylu,küçük ayaklı,küçük burunlu olabilir.’British Journal of Urology ‘’ isimli saygın bir İngiliz Tıp dergisinde yayınlanan bilimsel çalışmanın sonuçları da böyle bir bağlantının olmadığını kanıtlamıştır.


Soru 3:Sperm yutmak zararlı mı?

Oral seks esnasında erkeğin bilmeden veya bilerek kadının ağzına boşalması spermin yutulmasının başlıca nedenidir...Sperm yutmanın bilinen tıbbi bir zararı yoktur ancak,yutulan spermin sağlığı önemlidir.Düşük bir ihtimalde olsa,sprem yoluyla vücuda giren bakteri ve virüsler hastalığa neden olabilir.


Soru 4:Sperm kilo aldırır mı?

Erkek boşaldığında ortalama bir tatlı kaşığı kadar sperm çıkışı olur.Bu miktardaki sperm ise yaklaşık 7 kaloridir.7 Kaloriyi yakmak için 20 kere kollarınızı kaldırıp indirmeniz yeterlidir.Yani spermin kalorisi düşüktür ve kilo aldırmaz.

Soru 5 :Sperm cilde faydalı mı?

Evet faydalıdır.İçeriğindeki C,B12 ve E vitaminleri spermi cilt dostu yapar...Spermin cilde yararları, yapılan iki güvenilir klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır.Haftada bir kez ince tabaka halinde cilde sürülen sperm,cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur,elastin ve kolajen gibi enzimlerin salgılanmasını artırarak cildi esnek,parlak ve canlı yapar.


Soru 6:AIDS oral seksle bulaşır mı?

Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte,evet bulaşabilir.AIDS kan yoluyla geçen bir hastalıktır ama,spermde ve ön sevişme sıvısında(halk arasında zevk suyu olarak bilinir) çok düşük miktarlarda da olsa HIV (AIDS) virüsü bulunabilir.


Soru 7: Genital Siğil nedir,nasıl bulaşır?

Genital bölgede aniden ortaya çıkan,virüslerin neden olduğu bulaşıcı cinsel hastalığa Genital Herpes veya Genital siğil adı verilir.En yaygın görülen cinsel hastalıklardan birisi olan genital siğiller(Amerika’da her 6 kişiden birinde genital siğil vardır),bazen kendilğinden ortadan kaybolup,vücut direnci düştüğü zamanlarda tekrar ortaya çıkarlar.

Genital Siğiller vücut salgıları bulaşır.Cinsel ilişki,oral seks,öpüşme genital herpes’in bulaşması için yeterlidir.Genital siğil tedavisi dermatoloji hekimi tarafından yapılır.

Soru 8:Her erkeğin sperm tadı farklı mıdır?

Spermin tadını ve kokusunu belirleyen temel faktörler beslenme ve yaşam tarzıdır.Erkeğin yediği,içtiği şeyler spermin aromasında belirleyicidir.Bununla birlikte,bazı genetik nedenler de sperm tadını etkileyebilir.

Sperm kokusu çoğu erkekte aynı olmakla birlikte,yukarıdaki nedenlerden dolayı sperm tadı erkekten erkeğe farklılık gösterebilir.Kırmızı şarap,çikolata ve aromalı meyveler sperm tadını güzelleştirmeye yardımcı olur.

Şu yazı da ilginizi çekebilir;En İlginç seks soruları  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/en-ilginc-seks-sorulari/416

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top