En iyi geciktirici hangisi?


En etkili geciktirici hangisi?

Cinsellik sayfasında yer alan bir çok yazımda ayrıntılı olarak ele aldığım üzere,erken boşalma erkeklerin en yaygın cinsel sorunlarından birisidir. Tıptaki ismi prematür ejakülasyon olan erken boşalmanın ülkemizde görülme oranı %45 civarındadır(Türk Üroloji Derneği verilerine göre).

Yazıma başlamadan önce tıbbi bir uyarı yapmak isterim;Erken boşalma tedavi edilebilen bir hastalıktır...Fiziksel nedenli erken boşalma için üroloji hekimine,psikolojik nedenli erken boşalma için psikiyatri hekimine başvurup,uygulayacağı tedavi sayesinde bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Bu yazının amacı; çeşitli nedenlerden dolayı tedavi olmak istemeyen erkeklere,semptomatik(geçici) çözüm sağlayan geciktirici krem ve spreyler hakkında sağlıklı bilgiler verebilmektir.

Bilindiği üzere,geciktirici olarak kullanılan çoğu ürün ya etkisizdir ya da  penisi uyuşturarak etki gösterip,erkeğin seksten zevk almasını engellerler...

Bu yazımda,geciktiricileri objektif bir temelde ele alıp,işe yarayan üç ürün ismi vereceğim.Önce sırayla geciktiricileri tanıyalım;


1- Lokal anestezik içeren geciktirici krem ve spreyler

İçeriğinde genellikle lidokain,prilokain gibi lokal anestezik maddeler(bölgesel uyuşturucu) bulunur.Bazıları ise soğutucu etki yaparak hissi azaltırlar.

Bu tür ürünler ekonomik ve etkilidir ancak çoğunluğu ''merdiven altı''denilen sağlıksız ortamlarda üretilirler.İçeriğindeki lokal anestezik miktarı doğru ayarlanmadığı için, penisi uyuşturup his kaybı yaşatırlar.Bu durumda hem erkek cinsel ilişkiden zevk almaz hem de,ereksiyon (penisin kalkmaması) sorunu yaşanabilir.

Diğer önemli bir sorunda,yeterli hijyen koşullarının sağlanmadığı ortamlarda üretilen geciktiricilerin yara,alerji ve enfeksiyonlara neden olma ihtimalidir.

Piyasada bulunan çoğu yerli ve ucuz geciktirici krem bu gruba dahildir.


2- Geciktirici Hap veya tabletler

İnsanların en çok kandırıldığı,sahtekarlığın en fazla olduğu alanlardan birisidir.’’Geciktirici hap nedir,nasıl etki eder ?’’ Önce bu soruyu yanıtlayayım, sonrasında geciktirici hap ile ilgili tavsiyelerimizi sıralayalım;

Geciktirici hap,dapoksetin isimli antidepresandır aslında...Genel olarak Merkezi Sinir Sistemini etkileyen çoğu ani depresan geciktirici etki yapar ama, Dapoksetin’de bu özellik bir miktar daha yüksek olduğu için geciktirici olarak ruhsat almıştır.Yani,ilacın yan etkisi başka bir tedavi için onay almış denilebilir...

Dapoksetin’i geciktirici olarak sadece ilgili doktorlar reçete edebilir.Doktor reçetesi olmadan dapoksetin kullanmak bayılmalara,tansiyon düşmesine,kusmaya neden olabilir.Hatta bazı psikiyatrik yatkınlığı olan insanlarda akıl sağlığını olumsuz etkiler (örneğin; maniye yatkınlığı olan insanlarda maniyi tetikler.) 


Dolayısı ile şu an için internette ve sex shoplarda satılan geciktirici haplar gerçek değildir.Geciktirici hap sadece eczanede satılır ve doktor reçetesi ile kullanılır.

Eğer geciktirici hap kullanmak istiyorsanız,erken boşalma tedavisi için bir psikiyatriste başvurun ve onun reçetelediği ürünü kullanın.

3- İthal geciktirici krem ve spreyler

Bu grupta yer alan geciktiricilerin en büyük özelliği penisi uyuşturmadan ,yani his kaybını minimumda tutarak gecikme sağlamalarıdır.Böylece hem erken boşalma sorunu çözülür hem de erkek seksten zevk alır.

Amerika ,Avrupa Birliği ülkeleri ruhsatı olan geciktiriciler etkili ve güvenlidir. Çünkü bu tür gelişmiş ülkelerde üretim ve etkinlik kontrolleri sıkıdır.Eğer etkili ve güvenilir değilse ürüne onay verilmez,verilen ruhsat iptal edilir.

Üzerinde ‘’Made in USA’’ veya ‘’Made in EU’’ ibaresi bulunan,hologramlı geciktirici krem ve spreyleri sahte &taklit ürün satmayan yerlerden alıp güvenle kullanabilirsiniz.

Bu noktada size üç ithal geciktirici tavsiyem olacak;

1- Deadly Shark Ultra Güçlü Geciktirici Sprey

İleri derecede erken boşalma sorunu olan erkekler için uygun bir üründür.

Peki ileri derecede erken boşalma ne demek?

Tıp dilinde,henüz ilişkiye girmeden,ön sevişme esnasında ya da ilişkinin ilk 60 saniyesi içerisinde boşalmaya ileri derecede erken boşalma denilir.

Deadly Shark,bu tür erken boşalma için en etkili geciktirici spreydir.Yabancı forum sitelerinde ''köpek balıklı geciktirici'' olarak da bilinmekte,hakkında olumlu yorumlar yapılmaktadır.

Önemli bilgilendirme:Deadly Shark isimli ürünün bire-bir taklitleri çok ucuza satılmakta.Sağlığınızı korumak ve fayda görmek için orjinal ürün satın alın.Almanya'dan getirilen bir geciktiricinin 30-60 tl arası fiyatla satılması mümkün değildir.


2- Proloonging Geciktirici Krem ve Sprey

Amerika’nın en büyük cinsel sağlık ürünleri firması olan DOC Johnson ‘un ürünüdür.DOC Johnson dünyanın en önemli cinsel sağlık firmalarından birisidir.

Ürünün krem ve sprey olarak işi çeşidi vardır.Proloonging hakkında bilmeniz gereken iki şey var;

1-Amerikalı erkeklere göre üretilmiş bir üründür.Yani orta ve düşük seviye erken boşalmada kullanılır.İlişkinin 3-7. dakikaları arasında boşalma orta-düşük seviye grubuna girer.

2-Etkisi orta seviye olduğu için doğal olarak daha az his kaybı yaşatır.


3- Hot Rhino Power Geciktirici Krem ve Sprey

Avusturya’ da üretilen Rhino Power geciktirici sprey ve krem,Avrupa’nın en büyük sağlık ve cinsel bakım ürünleri firması olan HOT firmasının bir ürünüdür.

Hot Rhino Power bir süredir ithalatçı firma tarafından getirilmiyor.Nedeni ise,yüksek maliyet nedeniyle fiyat rekabeti şansının azalması.İthalatçı firma Hot Rhino Power yerine,yine HOT firmasının ürünü olan ERO krem ve spreyleri getiriyor.

Ero Long Power krem ve spreyler de Hot Rhino ayarında olan ürünler. 

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli geciktiriciler bulunmakta...Mahremiyetinize ve sağlığınıza gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’ERKEKLERE ÖZEL ÜRÜNLER’’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz http://mahremshop.com/urun-kategori/erkeklere-ozel-urunler/

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. (www.tamkocluk.com)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top