Erkeklerin Cinsel Performansını Etkileyen 7 Şey


Erkeklerin Seks Performansını Etkileyen 7 Şey

Erkeklerin cinsel performansını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bazı faktörler vardır...Bu etkenleri bilmek,ona göre stratejiler geliştirmek erkeğin kaliteli seks yapmasını sağlar.Erkek cinselliğinde önemli konuların neler olduğunu sırasıyla ele alalım;

Alkol

Düşük miktarlarda alınan alkol afrodizyak etkisi yapabilir ve cinsel performansı artırmaya yardımcı olabilir.Bu durum hem erkek hem de kadın için geçerlidir.Örneğin 1 kadeh şarap daha ateşli sevişmeye ortam hazırlayabilir.

Ancak yüksek miktarlarda alkol aldıktan sonra sevişmek;sertleşme(ereksiyon),mide bulantısı,uyku,odaklanamama gibi sorunlara neden olur ve iyi bir seks yaşanamaz.

Diğer bir konu da,sarhoşken sevişen insanlar bilinçaltı dürtülerini daha kolay dile getirdikleri için ayıldıklarında seks esnasında söyledikleri ve istedikleri şeyler için utanç duyabilirler.


Genel duygu-durum sorunları  ve psikolojik rahatsızlıklar

Psikolojik olarak rahat olmayan insanın mükemmel sevişmesi beklenemez..Ancak bu maddede kastettiğim şey anlık veya günlük psikolojik dalgalanmalar değil.

Mani,kişilik bozuklukları(Narsizm,Borderline v.d),hiperaktivite,depresyon,psikopati başta olmak üzere bazı psikolojik rahatsızlıklar erkeğin yatak performansının düşmesine veya geçici olarak artmasına neden olabilir.

Sigara

Sanırım yazmaya gerek bile yok...Sigaranın damarları tıkayarak sertleşme sorununa neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Hormonal bozukluklar

Testosteron başta olmak üzere bazı erkeklik hormonların salgılanmasındaki azalma veya düzensizlikler erkeğin cinsel performansını olumsuz yönde etkiler.Hatta bazı erkeklerde bu hormonların azlığı feminen(kadınsı)eğilimlerin ortaya çıkmasındaki en önemli etkendir.


Çevresel faktörler

Kirli hava,hormonlu gıdalar,temas veya yeme-içme ile bünyeye alınan kimyasal kalıntılar erkeklerin üreme sağlığına direkt etki eden olumsuzluklardır.Sperm kalitesi ve sperm sayısını düşüren bu faktörler,her geçen gün tüp bebek gibi uygulamaların artmasına neden olmaktadırlar.

Fazla Kilo

Özellikle göbek çevresine biriken yağlar erkekte bedensel yorgunluğa sebebiyet verir.Buna ilaveten,şişmanlama ile gelişen damar tıkanıklıkları penisin yeterince kanla dolmamasına sebebiyet verir.

Başka bir sorun da,kasık ve göbek çevresine biriken yağların penis boyunda küçülmeye neden olmasıdır.


Stres

Çağımızın en büyük sorunu olan stres,hem kadın hem de erkeklerde cinselliğin en büyük düşmanıdır...Karmaşık yaşamsal ilişkiler gereği stresten uzak kalmak neredeyse imkansız ama stresin olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak veya hafifletecek aktiviteler yapılabilir.Düzenli egzersiz,doğa yürüyüşleri,yoga,hobiler bu aktivitelerin en yararlı olanlarıdır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top