Erkeklerin en popüler 5 cinsellik sorusu


Erkeklerin cevabını en çok merak ettiği seks soruları

Kadınların cinsellikle ilgili merak ettikleri ancak sormaya utandıkları soruların yanıtlarını ‘’en ilginç seks soruları ‘’ isimli yazımda vermiştim...O makaleyi merak edip okumak isterseniz en alttaki linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazımda ise,erkeklerin kadın cinselliğine dair sıklıkla sorduğu ancak tam olarak cevaplarını alamadıkları sorulara bilimsel yanıtlar vereceğim.

Soru 1 : Kız arkadaşımın /nişanlımın /karımın benden önce başka erkeklerle çok seks yapıp yapmadığını nasıl anlarım?

Erkeklerin en klasik güvensizlik sorularından birisidir...Aslında güvenilmeyen,şüphe edilen karşı taraf değil,bizzat özgüven sorunu olan erkeğin kendisidir .Yaşanılan özgüven eksikliği böyle sorularla karşı tarafa yansıtılır ve güven sorunu maskelenir...

Bu özet psikoloji bilgilendirmesinin ardından soruyu yanıtlayalım; Bir kadının sekste aktif olması,kendini ifade etmesi,isteklerini açıkça söylemesi (göğüslerimi okşa,vajinama oral seks yap, v.b) o kadının veya genç kızın sekste tecrübeli olduğu anlamına gelmez.Bu nedenle,sekste dinamik bir sevgiliniz ve eşiniz varsa,onun çok erkekle yatmış olabileceği şüphesine kapılmanız anlamsız...

İlişki koçluğu yaptığım kadınlar ve çiftlerdeki gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki,cinsel anlamda kendini özgürce ifade eden kadınlar,yatakta sessiz ve utangaç kadınlardan daha az cinsel deneyime sahipler!.Çünkü cinsel tecrübesi yüksek bir bayan,eşinin veya sevgilisinin bunu anlamaması için yatakta ‘’acemi ,masum ve utangaç kız ‘’ rolü yapabiliyor. Elbette istisnalar vardır ama,genel olarak edindiğim izlenim bu yönde.


Soru 2 : Kız arkadaşım/Eşim yatakta çok azgın ileride beni aldatır mı?

Yine bir özgüven eksikliği sorusu...Anlamadığım konu ise şu; Kadın yatakta azgın olsa sorun,ruh gibi yatıp,sekste aktif olmasa yine sorun...

Bu soruya,kadının psikolojik yapısını açıklayarak cevap vereceğim ; Bir kadın bedensel ve ruhsal anlamda bir erkeği içselleştirmişse,yani onu her anlamda içine almayı istemişse, o erkeğe istediği her şeyi verir.Bunun adına ister aşk deyin, ister ten uyumu...

Yani, sevgiliniz ve eşiniz sizinle yatakta çok ateşli ve arzulu seks yapıyorsa,o kadın her şeyiyle size teslim olmuş demektir.Bu durumdan şüphe duymak yerine,kadının size olan cinsel çekiminin keyfini yaşamanızı tavsiye ederim.


Soru 3 : Eşimin / Kız arkadaşımın / Nişanlımın anal seks yaptığını nasıl anlarım?

Bakire olup erkekle vajinal ilişki yaşamayan veya yeni evlenip bekaretini eşiyle kaybeden kadınlar hakkında erkeklerin aklına bu soru takılabiliyor...

 ‘’ Tamam hocam karım evlendiğimizde bakireydi de,ya benden önceki erkek arkadaşlarıyla ters ilişki yaşadıysa, bunu anlamanın bir yolu yok mu?’’ diyen erkek danışanımın sorusu dün gibi aklımda...

Sorunun cevabına geçmeden önce ben size bir soru sorayım; Diyelim ki  eşinizin daha önce anal seks yaptığını öğrenmenin bir yolu var ve bunu öğrendiniz.Elinize ne geçecek? Boşanacak mısınız ondan? Ya da ilişkiniz öğrendikten sonra daha mutlu ve sağlıklı mı olacak? 

Siz bu soruların cevaplarını düşünedurun, ben sorunuzu yanıtlayayım; Bir kadının kolay anal seks yapması, anal seksten iğrenmesi,anüsünün geniş olması o kadının çok ters ilişki yaşadığı anlamına gelmez.Anal kaslar (sfinkter) genetik ve bedensel nedenlerden dolayı sıkı veya gevşek olabilir.Örneğin;Düzenli spor yapan bir kadın çok fazla ters ilişki yaşamış olsa bile, anal ve pelvik kasları sıkı olduğu için,hem vajinası hem de anüsü dar olabilir ve sizi ‘’hiç ters ilişki yaşamadım,ilk seninle arkadan denedim ‘’ diyerek kandırabilir. Veya; genetik olarak vücut kasları gevşek olan bir kadının anal kasları da gevşek olur,kolay ters ilişki yaşar.Siz de zannedersiniz ki, daha önce çok anal seks yapmış..

Bu konuyu ayrıntılı olarak ele aldığım ‘’aşırı seks ve büyük penis vajina genişletir mi ? ‘’ isimli yazımı okumanızı tavsiye ederim.


Soru 4 :  Kız arkadaşımın / Nişanlımın / Eşimin göğüsleri genç olmasına rağmen sarkmış.Bu durum daha önce çok seks yaptığının belirtisi olabilir mi?

Lafı çok fazla dolandırmadan cevap vereyim; Evet olabilir.

Ama partnerinizi yargılamadan önce,sarkık göğüsle ilgili şu bilimsel gerçekleri de hesaba katmalısınız;Büyük göğüsler yerçekimin etkisiyle düzenli sutyen kullanılsa bile sarkar.Ayrıca, ufak ama sarkık göğüslere sahip bir kadının göğüsleri; genetik yapı,spor yapmamak,sağlıksız beslenme gibi nedenlerle sarkmış olabilir.


Soru 5 : Eşimin /nişanlımın /Kız arkadaşımın orgazm taklidi yaptığını nasıl anlarım?

Kadınlar her cinsel ilişkide orgazm olmayabilirler.Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, kadının orgazm olduğu cinsel ilişki sayısı %45-50 arasında.Yani,her on sevişmeden 4-5 inde orgazma ulaşıyor...Yani,kadın orgazmı erkeğinkine göre daha karmaşık bir mekanizmaya sahip.

Zor orgazma ulaşan kadın,eşini veya sevgilisini kötü hissettirmek istemediği için orgazm taklidi yapabilir.Bir erkeğin ,kadının gerçekten orgazm mı olduğunu,yoksa rol mü yaptığını anlaması ise neredeyse imkansızdır.

Özet : Değerli erkek okuyucularım; Şüphe ve güvensizlik temelinde olan cinsellik sorularıyla kendinizi,partnerinizi,ilişkinizi sorgulamayın.Eğer bir kadınla birlikteyseniz o zaten sizindir.Bu güzelliğin tadını yaşamaya bakın.Öncesi ve sonrasını düşünerek yaşayacağınız huzursuzluk size ve ilişkinize mutluluk getirmez.Kendinize güvenin,kadınların sekse bakışının erkeklerden çok farklı olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Şu yazı da ilginizi çekebilir; Kadınların en popüler 5 seks sorusu http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/en-ilginc-seks-sorulari/416

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top