Evlilikte cinsel hayatı canlandırmanın yolları


Evlilikte seks hayat nasıl canlanır?

Zamanın yıpratıcı etkisinden maalesef evliliklerde nasibini alıyor...Duygusal açıdan birbirinden uzaklaşmayan eşler bile,zaman ilerledikçe cinsel olarak birbirlerinden uzaklaşabiliyorlar.Evlilikte sönen seks hayatı,diğer sorunların zeminini hazırlıyor,çoğu evlilik sorununun altta yatan gerçek nedeni oluyor.

Evli çiftlerin seks hayatını ateşlemesi,yatak odalarına ilişkinin ilk yıllarındaki heyecanı geri getirmesi için yapmaları gereken basit şeyler var.Eğer cinsel isteksizlik başka bir nedenden kaynaklanmıyorsa,karı-koca birbirlerini sevdikleri halde cinsel soğukluk yaşıyorlarsa bu öneriler işe yarayabilir.Cinsel soğukluk sorunun başka nedenleri var ise,bu yazıyı okuyarak boşa zaman harcamamanızı,ilişkiler sayfasındaki diğer evlilik yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

Evlilikte yaşanan cinsel sorunlar nelerdir,nasıl aşılır?

1-İletişimi artırın; Yatakta arzularını isteklerini birbirlerine söyleyemeyen çiftler bitmeyen trajikomik bir tiyatronun baş rol oyuncuları oluyorlar.Trajikomik diyorum çünkü, bu tür bir ilişkide yaşanan cinsellikte orgazm taklidinden tutunda,gıdıklandığı halde oral sekse katlanmaya kadar çok çeşitli komik ve üzücü şeyler yaşanıyor.

Diğer birkaç yazımda da ele aldığım gibi,evlilikte yaşanan yatak odası sorunlarının büyük kısmının nedeni iletişim eksikliğidir.Hislerinizi,zevk aldığınız şeyleri,denemek istediğiniz yenilikleri eşinizle güzel bir dille paylaşmanız evliliğinize hiçbir zarar vermez,aksine zenginlik katar.


2-Argo ve açık saçık konuşun

Yatak odası kütüphane değil...Ne siz akıllı  kız,ne de eşiniz uslu çocuk olmak zorunda.Eğer cinsel hayatınızda bu tür standart ve prensipleriniz var ise,eşinizle konuşup seks esnasında argo ve küfürlü bir tarz deneyebilirsiniz.İngilizce ‘’dirty talk’’denilen sekste argo kullanımı hakkında ’’ Sevişirken argo ve küfürlü konuşmak normal mi?’’ konulu ayrıntılı bir yazım Cinsellik sayfasında yer almakta,okumanızı tavsiye ederim.Yatakta argo konuşma konusunda dikkat etmeniz gereken tek nokta var;Birbirinizin değerlerine saygıyı koruyarak bu tarz konuşmalar yapmanız.


3-Ön sevişme sürenizi uzatın; Maalesef ön sevişme konusunda özürlü olan bir toplumuz...Yapılan bilimsel araştırmalar Türkiye’de evli çiftlerin ön sevişme süresinin 1,5-2  dakika arası olduğunu gösteriyor.Uzun süreli ön sevişme yapan çoğu çiftte gözlemlediğim yaygın sorun ise, bunu bir görev olarak yapmaları. Ön sevişme süresini bir zorunluluk gibi görmeden,performans kaygısı taşımadan uzatabilirseniz,evlilikte yalanan cinsel problemleri o denli azaltırsınız.Ön sevişmede kendinizi rahat bırakmanızı,görev kaygısından uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Türk erkekleri genelde sonuç odaklı oldukları için ön sevişmeyi es geçip bir an önce cinsel birleşme yaşamak isterler.Eşinizde böyle bir eğilim var ise, onu kırmadan iletişim kurup beklentinizi açık olarak ifade etmelisiniz.


4-Yeni şeyler deneyin ; Seks oyuncakları, fantezi iç çamaşırları,seks fantazileri,birlikte porno izlemek,yatak odasını daha erotik bir hale dönüştürmek,yeni sevişme pozisyonları denemek...Evlilikte biten cinselliği yeniden ateşlemek için ilk aklıma gelenler.Bunların dışında daha bir sürü yeniliği denemeniz seks hayatınızı canlandıracaktır.

Seks hayatını canlandıracak yenilikler,fanteziler,seks pozisyonları konularında bilimsel ve etkili önerilerimin olduğu Cinsellik sayfasındaki diğer yazıları da okumanızı öneririm.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top