Fetiş & BDSM türü seks fantazileri normal mi?


Dominant seks fantezilerine (Fetiş &BDSM) bilimsel bir bakış

Daha önce bazı yazılarımda açıkladığı üzere; Erkeğin veya kadının hakim olduğu,karşı tarafı zorla ele geçirip teslim aldığı,itaat ve emir üzerine kurulu fantezilere BDSM fantazileri deniliyor.BDSM ,İngilizce Bondage,Dicipline,Submission,Mazohizm. kelimelerinin baş harflerinden ismini alan bir seks fantazileri bütünüdür.

Günlük yaşamda uç fantaziler kategorisinde yer alan,bazı psikiyatrist yorumlarına göre sapkınlık sayılan BDSM ,yapılan son bilimsel çalışmalara göre normal cinsel istekler kategorisine dahil edildi.

Yatakta dominant bir kadına veya erkeğe teslim olmak,onun kölesi olmak,emirlerini yerine getirmek,cezalandırılmak gibi alt bileşenleri olan BDSM ,bu tür istekleri olan kişinin suçluluk duymasına,kimseyle cinsel arzularını paylaşamamasına neden olmakta.

Oysa, ‘’Grinin elli tonu neden bu kadar popüler oldu?’’ isimli yazımda açıkladığım üzere,özellikle kadınların teslim olma,bir erkeğe ait olma gibi dürtüleri vardır ve bu dürtülerin sağlıklı olarak doyurulması gerekir.Aşağıda ayrıntılı olarak açıklayacağım Kanada ‘da yapılan bilimsel çalışmada, bu gerçekliğin altını bir kez daha çiziyor...


Önce çalışmanın ayrıntılarına bakalım,sonrasında BDSM ‘yi nasıl sağlıklı yaşayacağınıza dair önerileri sıralayalım:

Quebec Üniversitesinda yapılan Journal of Sexual Medicine (Cinsel Tıp Haberleri) dergisinde yayınlanan klinik çalışmanın ayrıntıları özetle şu şekilde;

Bilim insanları,yaş ortalaması 30 olan 1516 gönüllünün toplam 55 seks fantezisini ; Sıradışı,tuhaf,yaygın ve klasik olarak sınıflandırmasını istiyor.

Bu fantaziler romantik seksten,grup sekse,açık alanda sevişmekten BDSM ‘ye kadar olabilecek tüm cinsel fantazileri kapsıyor.

Katılımcılar bu fantazilerin %2,3 ‘ünü sıradışı , % 15,9 ‘unu tuhaf bulurken,geriye kalan tüm fantaziler sıradan ve yaygın kategorisinde yer alıyor.Anketin konumuzla ilgili çarpıcı tarafı ise şu;

Konusu dominant erkek ve itaat eden kadın olan 2002 yapımı ‘’Sekreter ‘’ filmindeki BDSM temalı ilişkiyi yaşamak isteyen veya normal kabul eden kadınların oranı %64,erkeklerin oranı ise %53.

Yani katılımcı kadınların büyük bir kısmı itaat (bazıları seks kölesi ) ve cezalandırılma odaklı BDSM fantazileri yaşamak istiyorlar ve BDSM türü bir fantaziyi sıradan olarak tanımlıyorlar.

Kısaca özetlediğim bu çalışmanın sonuçları da gösteriyor ki; BDSM türü cinsel yaşam ve fantaziler ne bir sapkınlık ne de utanılacak bir şey...Önemli olan doğru zamanda doğru kişiyle doğru yerde yaşamak.


BDSM türü ilişki veya seks fantazisi yaşamak isteyen kadınlara önerilerim ise şunlar;

* Partnerinizin doğru insan olduğundan emin olun.Yeteri kadar tanımadığınız bir erkek veya kadınla yaşayacağını BDSM türü bir ilişki fiziksel ve psikolojik anlamda sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

* Ruhunuzun ve bedeninizin sınırlarını bilin ve buna saygı gösterin.Maksimum zevki almak adına kendinizi aşırı zorlamanız fiziksel hasarlara neden olabileceği gibi,öz saygınızın azalmasına da yol açabilir.

* Güvenilir bir seks shoptan alacağınız kaliteli seks oyuncakları ile BDSM yaşayın.Kırbaç,kelepçe,tasma,göz bandı,yüz maskesi gibi olamazsa olmaz BDSM ürünlerinin kalitesiz olması,fantaziyi istediğiniz derinlikte yaşamanızı engelleyeceği gibi,sağlık sorunlarına da neden olabilir.Bu tür seks oyuncaklarında deri olanları tercih etmenizi öneririm.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Güzelim Shop’ta kaliteli ve sağlıklı Fetiş & BDSM seks oyuncakları bulunmakta.Gizliliğinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.Güzelim Shop Fetiş & BDSM sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz. http://guzelimshop.com/index.php?route=product/category&path=65

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top