G Noktası orgazmı nedir G noktası orgazmı nasıl yaşanır ?


G Noktası orgazmı için en iyi seks pozisyonları 

Cinsel ilişkideki rolü bilim dünyasında halen tartışmalı olsa da, bazı bilimsel çalışmalar G Noktasının  mükemmel orgazm için vazgeçilmez olduğunu gösteriyor.

Bu yazımızda şunları bulacaksınız;

*G Noktasının tanımı

*G noktasının nasıl uyarılacağı

*G Noktası orgazmının duygusal ve bedensel belirtileri

*G Noktası yoluyla boşalma için en iyi seks pozisyonları

G  Noktası nedir, G Noktası nerede yer alır?

Vajina girişinin 3-4 cm içerisinde,vajina üst duvarında bulunan,idrar kanalının komşusu olan,erkekteki prostat benzeri dokuya G noktası denir.İlk defa 1950 yılında Jinekolog Dr.Ernest Grafenberg  tarafından ‘’Journal of Sexology’’ isimli dergide varlığına işaret edilen G noktası ,esas popülerliğini Alive Kahn Ladas ‘ın 1982 yılında yaptığı çalışmalardan sonra kazanmıştır.Konuyla ilgili ilk çalışmaları yapan Grafenberg olduğu için o noktaya Grafenberg Noktası adı verilmiş,kısaltmalarda ise Grafenberg yerine kısaca G Noktası olarak kullanılagelmiştir.. Aşağıda G Noktasının gösterildiği bir resim yer almakta;


G Noktası nasıl bulunur ve nasıl uyarılır?

G Noktasının varlığını ve yaşattığı orgazmı tartışmalı kılan esas neden, her kadının G noktasını bulamamasıdır.  G noktası orgazmını yaşayan çok az kadın olduğunu düşünürsek,bu tartışmalar haksız sayılmaz.Peki G noktasını nasıl bulacağız?

Seks ve İlişkiler uzmanı olan Carmelia Ray, 20 yıllık çalışmalarına ve kendi bedeninde yaşadığı deneyimlerine dayanarak,G noktasının nasıl uyarılacağını şu şekilde özetliyor;

‘’ Keşfi kolay olmayan G noktasını bulmak için parmaklarınız,erkek penisi veya bir seks oyuncağı (vibratör)ile sürekli çalışmalar yapmalısınız.Eğer vajinanın 3-4 cm içersinde ön(üst ) kısmı doğru uyarırsanız,çişiniz gelmiş gibi bir hisse kapılacaksınız.İşte bu yanıltıcı idrar hissini yaratan G noktasıdır.Bu sizi yanıltmasın.İdrar hissi bir yanıltmacadır ve geçicidir.Kendinizi biraz zorlayın ve idrar gelmesi hissini baskılayın.Sonra ne mi olacak? Çıldırtan bir orgazm yaşayacaksınız!’’


Özetle;G Noktasını bulmak için sürekli vajinanın yukarıda açıklanan kısımlarına siz veya erkek tarafından kontrollü bir basınç uygulanmalı,doğru nokta( çiş gelme hissi) oluşana dek bu arama işlemi devam etmelidir.

G Noktası orgazmı ile diğer orgazm türleri arasındaki fark nedir?

‘’ G noktasından orgazm olduğumu nasıl anlarım?’’ sorusunun basit ve sıradışı bir cevabı var; Eğer orgazm esnasında vajinadan sıvı fışkırması (squirting) veya sıvı boşalması oluyorsa, anlayın ki G noktası orgazmının doruklarındasınız !

Belki de ilk kez yaşayacağınız bu fışkırmadan dolayı kendinizi kötü hissetmeyin.Dışarı fışkıran sıvı idrar değildir ve sağlık açısından bir sakıncası yoktur.

G Noktası Orgazmı için en iyi seks pozisyonları (Resimli anlatım)

G Noktasını bulmak ve şiddetli orgazm olmak için en önemli kural pelvisi yukarı kaldırmaktır.Pelvis boşluğu cinsel ilişki sırasında ve kadar yukarıda olursa o kadar şansınız artar.Eğer misyoner pozisyonunda seks yapıyorsanız,sevişirken belinizin altına yastık koymanız gerekli yüksekliği sağlamak için en iyi yöntemdir.

Bu küçük hatırlatmadan sonra, G Noktası orgazmı için en ideal seks pozisyonlarına bir göz atalım;

Bacak Omza Pozisyonu

Kadının pelvisini yukarı iterek G noktasının bulunmasını kolaylaştıran , G noktası orgazmı için en iyi pozisyondur.


At sürme pozisyonu(Riding)

Kadının üstte olup,penisi G noktasına temas ettireceği en iyi seks pozisyonlarından birisidir.


Market arabası pozisyonu

Hem pelvisi yukarı çekmesi,hem de kadının penisi rahatça kontrol edebilmesini sağlayan iyi bir G noktası orgazm pozisyonudur.


Doggy Pozisyonu(domalma)

Eğri penisli (üst kavisli) bir erkek partneriniz var ise, doggy pozisyonu G noktasını bulmanızı oldukça kolaylaştıracaktır.


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top