Gayler Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey


Eşcinsel erkekler hakkında en çok merak edilenler

Tarafıma seanslar esnasında veya e-mail yolu ile gay ilişki hakkında en çok gelen soruları derledim.Dilerim bu yazıda eşcinsel ilişkiye dair merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulursunuz...Hazırsanız başlayalım;

Soru 1 : İsteyen her erkek gay olabilir mi?

Daha önce bazı yazılarımda belirttiğim üzere,cinsel yönelim bir tercih değil, aidiyettir...Yani bir erkek ‘’gay olmak istiyorum’’ dediğinde gay olmaz.Evet,fantezi ve merak amaçlı bir ilişki yaşayabilir ama,hormonal dengelerinde bir sorun yok ise,o erkeğin homoseksüel(gay) olması ihtimal dışıdır.Aynı şeyi kadınlar için de söylemem mümkün...Yani;heves ve heyecanla lezbiyen veya gay olunmaz.


Soru 2 : Bir erkek gay olup belirli bir süre sonra heteroseksüelliğe dönebilir mi?

Az önceki sorunun farklı bir versiyonu...Değerli okuyucularım;Eğer psikolojik,bedensel ve hormonal baskınlık yok ise,erkek zaten gay olmaz.Prostat uyarımı yapmak için anal uyarım yapmak,sadece merakı gidermek için ters ilişki denemek,anal bölgeye temas edince tahrik olmak gaylik belirtisi değildir.

Özetle, fantezi ve uyarım odaklı biseksüel ,rol değişimi ya da eşcinsel ilişki denemek aidiyet olmadığı için,o erkek gay değildir ve elbette normal yaşamına dönebilir.Ama gay ise dönemez,ait olduğu yerde yaşar.

Meraktan dolayı gay ilişki yaşamak isteyen erkeklere tavsiyelerde bulunduğum şu yazı da ilginizi çekebilir;  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Gay-iliskiyi-merak-eden-erkeklere-3-tavsiye/7808

Soru 3: Pasif Gay’ler anal seks esnasında orgazm olur mu?

Pasif bir geyin ilişki esnasında sadece anal uyarımla orgazm olması fizyolojik olarak mümkün değildir.Pasif olarak yaşanan haz büyük oranda psikolojik,bir miktarda bedenseldir.Bununla birlikte,ilişki esnasında pasif eşcinsel bir erkek kendisi veya partneri yardımıyla penisini uyararak orgazm olur.Böyle bir rahatlama ve boşalma çoğu eşcinsel ilişkide yaşanır.

Soru 4: Her gay mutlaka ters ilişki yaşar mı? Gay olmak demek illa anal ilişkiye girmek demek mi?

Her iki soru da aynı kapıya çıkıyor...Eşcinsel erkekler hakkında yanlış bilinen de bir konu aslında...Aktif veya pasif fark etmeksizin,’’gayler mutlaka ilişkiye girer’’tezi doğru değildir.Özellikle gençler başta olmak üzere bir kısım geyde sadece oral seks veya okşama ile ilişki yaşayabilir.Bu durum tercih olabileceği gibi,fiziksel bir zorunlulukta olabilir (örneğin hemoroid/basur sorunu).


Soru 5 :Her gay kadınsı mıdır?

Feminen tavır ve davranışlar pasif gaylerde yaygın olarak görülür ve hormonal dengeleri nedeniyle bu durum doğaldır...Ancak bazı pasif eşcinseller erkeksi de olabilir.Yani ilk bakışta tavır ve davranışları son derece erkeksi olan hatırı sayılır miktarda gizli gay vardır.

Hatta homoseksüllerden nefret eden ‘’homofobiklerin’’ gizli gay olma ihtimalinin yüksek olduğu bilimsel anlamda kanıtlanmış bir gerçektir.İstisnalar olmakla birlikte,Homofobik erkek aslında kendisinden nefret ettiği için bu öfkesini kimliğini belli eden travesti veya eşcinsellere yansıtmaktadır.

Soru 6: Anal uyarımdan zevk almak gaylik belirtisi midir?

''Prostat orgazmı nedir,nasıl yaşanır?'' isimli yazımda ayrıntılı olarak açıkladığım üzere,anal bölgenin okşanamsından ve hatta anal girişle prostatın uyarılmasından zevk almak gay olma belirtisi değildir. İlgili yazıyı okumak için linki tıklayabilirsiniz:  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Prostat-Orgazmi-Nedir-Nasil-Yasanir/7955


Soru 7: Gay bir erkek bir kadınla evlenebilir mi,evlendiğinde mutlu olabilir mi?

Cinsel toleransı olmayan toplumlarda eşcinsel kimlik gizlenir ve gay bir erkek evlilik yapabilir...Danışmanlık hayatımda bu tür vakalara oldukça sık rastladığımı söyleyebilirim.Konunun mutluluk kısmına gelince;Doğal olarak ömür boyu rol yapamk zorunda kalan bir insanın mutlu olması zordur...Ancak konuyu profesypnel destek alıp eşi ile paylaşan çoğu biseksüel ve gayin eskiye nazaran daha mutlu bir yaşam sürdüğünü gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim.

Konuyla ilgili şu yazı da ilginizi çekebilir;Kocam gay mi? Gay erkeği anlamanın yolları:  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Kocam-gay-mi/3563

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top